Калциум, Магнезиум, Цинк

Калциум, Магнезиум, Цинк

420 ден

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

Калциум (карбонат + глуконат) – 333.3mg
Магнезиум (Оксид + глуконат) – 133.3mg
Цинк (глуконат + цитрат) – 8.3mg

Препорачана доза: По една (1) таблета дневно.
Напомена: Не ја надминувајте препорачаната доза.
Да се чува на ладно и суво место, вон дофат на деца.
Производот не е замена за разновидна и избалансирана исхрана

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: