San Sebastian - Neti Pot

Природно решение за проблемите со синусите и алергиите

Neti∙Pot е чудесна метода која ќе стави крај на измачувачките и болни проблеми со синусите и алгериите.Neti∙Pot e создаден од врвни доктори за нос, уво и грло и е инспириран од древната ајурведскa – јога техника“Јала Нети“. Neti∙Pot е керамички сад кој служи за назална иригација  (плакнење на носните патишта и синусните канали). Во садот се става раствор од хималајаска сол и вода кој се истура во едната ноздрва и се одлива од другата ноздрва. 

Со оваа метода ефикасно и на природен начин ќе се ослободите од симптомите и проблемите предизвикани од:

 • Синузитис (aкутен и хроничен)
 • Алергииски ринитис
 • Поленска треска
 • Грип и настинки
 • Инфекција на дишните патишта

Користењето на Neti∙Pot треба да претставува дневна рутина за одржување на хигиената на носните патишта како што ги миете забите. Носните патишта се обложени со тенок слој на слуз. Слузта е еден од првите редови на одбрана на нашето тело против разни болести. Со редовна назалната иригација со Neti∙Pot слојот од слуз се одржува влажен, чист и здрав. Хималајската сол има изразено антибактериско дејство и во својот состав содржи 84 минерали и елементи.

Со редовно користење на Neti∙Pot и солен раствор од хималајска сол се постигнува следното:

 • Нежно се измиваат и дезинфицираат носните патишта и синусните канали
 • Се олеснува дишењето
 • Природно се отсратнува вишокот слуз
 • Се уништуваат микробите, бактериите и разни патогени
 • Ефикасно се отстрануваат штетните честички како прашина, полен, разни иританти кои можат да предизвикаат инфекција
 • Се одржува оптимална влажност на слузната мембрана
 • Се намалуваат симптомите како болки во лицето, кашлање, лош здив, главоболки и зголемена секреција.
 • Ја намалува потребата за лекови

Ефикасноста на Neti∙Pot е потврдена од бројни научни истражувања од еминентни институции и оваа метода се користи од милиони задоволни корисници ширум светот.

Кај бројни корисници кои редовно користат Neti∙Pot се јавуваат позитивни ефекти на здравјето на ушите, очите, грлото, белите дробови како и на менталното здравје. На многумина им го подобрува квалитетот на животот.

San Sebastian - Neti Pot

Neti∙Pot е чудесна метода која ќе стави крај на измачувачките и болни проблеми со синусите и алгериите. Neti∙Pot e создаден од врвни доктори за нос, уво и грло и е инспириран од древната ајурведсka –

 • 1,190 ден.

Нарачки на телефон: (02) 3218-821

Бесплатна достава за сметка над 900 ден. Редовна цена 50 денари.

Nuä Nuä - Сет Ново
Nuä Nuä - WHITENING TOOTHPASTE е премиум паста за заби која содржи активен јаглен. Активен..
345 ден.

Слабеење и инстант детоксификација на твоето тело со неодоливата крема, најдобриот избор против масн..
600 ден.

Солена терапија во комфорот на вашиот дом San Sebastian инхалаторот со хималајска сол е најпогоде..
1,190 ден.