Четка за заби

160 ден

Nuа Nuа – Четката за заби е посебно дизајнирана со исклучително тенки влакна кои се 10 пати потенки од обичните четки за заби.

Clear

Опис

Nuа Nuа – Четка за заби – е посебно дизајнирана со исклучително тенки влакна. Тие се 10 пати потенки и се со помеки влакненца од обичните четки за заби. Со своите тенки влакна четката за заби продира длабоко меѓу забите чистејќи ги темелно, а во своите влакна има вградено активен јаглен со антибактериско дејство за двојна заштита на вашите заби која ја прави најдобра четка за заби со активен јаглен.

Во споредба со други четки, налик и двете четки имаат сличен облик. Најголемата разлика е во влакненцата бидејќи тие содржат активен јаглен. Бенефитот на ваквите четки за заби е во моќноста да ги зароби бактериите во влакненцата и да ги уништи.

Ефектот на четката за заби е поголема доколку се користи со паста која содржи активен јаглен. Начинот на која таа функционира е тоа што и е потребно „дополнување“ со активен јаглен. На тој начин самата четка се „активира“ и има поголем ефект при четкањето на забите.

Затоа покрај Nuа Nuа – Четка за заби, ви препорачуваме користење и на премиум паста за заби Nuä Nuä со активен јаглен.
Заедно со четката за заби се совршена комбинација кои се надополнуваат за природно и ефикасно белеење на забите. Но исто така оваа комбинација врши детоксификација и ги уништува бактериите во устата кои предизвикуваат лош здив. Промовира добро орално здравје и одржува здрава рН во вашата уста, помагајќи да се намалат факторите што предизвикуваат кариес, заболување на непцата.

 

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

Additional information

Боја

Црна, Бела

26 искуства за Четка за заби

4,7
Based on 26 reviews
 1. 5 out of 5

  Надица Инадеска (потврден корисник)

  Odlicna e meka vlakna super

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 2. 1 out of 5

  Bojan Lazareski (потврден корисник)

  Нарачав 2 четки за заби и паста за заби но нисто не ми е доставено еве веке 2ипол недели нити пак некој ми дал информација за мојата пратка

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 3. 5 out of 5

  Viktor Slavkovski (потврден корисник)

  Одлична

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 4. 5 out of 5

  Marina Jovanova (потврден корисник)

  Одлична

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 5. 5 out of 5

  Anelija Jovanovic (потврден корисник)

  Predobra

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 6. 5 out of 5

  Jasmina Trajkovska (потврден корисник)

  Prezadovolna sum, nezni vlakna, tenki, dopiraat sekade.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 7. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 8. 5 out of 5

  Sofija C. (потврден корисник)

  Одлична четка за заби

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 9. 2 out of 5

  Биљана Стојановска (потврден корисник)

  Прво миење со друга четка, па потоа оваа како за полирање

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 10. 5 out of 5

  Biljana Mishevska (потврден корисник)

  super e

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 11. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Совршени врвови, предобра мекост

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 12. 5 out of 5

  Hristina Arizanova (потврден корисник)

  Cetkata e preubava.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 13. 5 out of 5

  Томислав (потврден корисник)

  Една од подобрите.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 14. 5 out of 5

  Snezana (потврден корисник)

  презадоволна

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 15. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 16. 4 out of 5

  Елена (потврден корисник)

  Cool.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 17. 5 out of 5

  Марија Кирковска (потврден корисник)

  Многу е ефикасна

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 18. 5 out of 5

  Жени (потврден корисник)

  Четката е прекрасна!

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 19. 5 out of 5

  Тања (потврден корисник)

  одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 20. 5 out of 5

  Viktorija (потврден корисник)

  Odlicna meka cetka👍

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 21. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 22. 5 out of 5

  Aneta Srbinovska (потврден корисник)

  Супер производ!

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 23. 5 out of 5

  Nada Trenceva (потврден корисник)

  Четка со многу нежни влакна.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 24. 5 out of 5

  klimentina belicovska (потврден корисник)

  odlicna

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 25. 5 out of 5

  Марија (потврден корисник)

  Мека и нежна за забите и непцата.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 26. 5 out of 5

  Tanja (потврден корисник)

  супер производ

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: