Четка за заби

160 ден

Nuа Nuа – Четката за заби е посебно дизајнирана со исклучително тенки влакна кои се 10 пати потенки од обичните четки за заби.

Clear

Опис

Nuа Nuа – Четка за заби – е посебно дизајнирана со исклучително тенки влакна. Тие се 10 пати потенки и се со помеки влакненца од обичните четки за заби. Со своите тенки влакна четката за заби продира длабоко меѓу забите чистејќи ги темелно, а во своите влакна има вградено активен јаглен со антибактериско дејство за двојна заштита на вашите заби која ја прави најдобра четка за заби со активен јаглен.

Во споредба со други четки, налик и двете четки имаат сличен облик. Најголемата разлика е во влакненцата бидејќи тие содржат активен јаглен. Бенефитот на ваквите четки за заби е во моќноста да ги зароби бактериите во влакненцата и да ги уништи.

Ефектот на четката за заби е поголема доколку се користи со паста која содржи активен јаглен. Начинот на која таа функционира е тоа што и е потребно „дополнување“ со активен јаглен. На тој начин самата четка се „активира“ и има поголем ефект при четкањето на забите.

Затоа покрај Nuа Nuа – Четка за заби, ви препорачуваме користење и на премиум паста за заби Nuä Nuä со активен јаглен.
Заедно со четката за заби се совршена комбинација кои се надополнуваат за природно и ефикасно белеење на забите. Но исто така оваа комбинација врши детоксификација и ги уништува бактериите во устата кои предизвикуваат лош здив. Промовира добро орално здравје и одржува здрава рН во вашата уста, помагајќи да се намалат факторите што предизвикуваат кариес, заболување на непцата.

 

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

Additional information

Боја

Црна, Бела

22 искуства за Четка за заби

4,6
Based on 22 reviews
Showing 1 of 22 reviews (2 star). See all 22 reviews
 1. 2 out of 5

  Биљана Стојановска (потврден корисник)

  Прво миење со друга четка, па потоа оваа како за полирање

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: