Паста за заби

210 ден

 • ги белее забите на природен и ефикасен начин
 • и дава свежина на устата
 • спречува лош здив
 • го отстранува денталниот плак од забите
 • ги отстранува дамките од кафе, вино и чај од вашите заби
 • го спречува развивањето на штетните бактерии во устата
Availability: Потрошено

Опис

Nuа Nuа – WHITENING TOOTHPASTE е премиум паста за заби која содржи активен јаглен. Активен јаглен е чудотворна состојка која има бројни бенефити за забите и оралното здравје.

Природно и многу ефикасно ги избелува забите:

Активниот јаглен буквално како „магнет“ ги привлекува со себе наслагите од цигари, кафе и вино од вашите заби оставајќи ги бисерно бели и сјајни без оштетување на глеѓта.

И дава свежина на устата и спечува лош здив:

Активниот јаглен врши детоксификација и ги уништува бактериите во устата кои предизвикуваат лош здив, а кои многу тешко се отстрануваат со обична паста за заби.

Одржува рН вредноста:

Промовира добро орално здравје и одржува здрава рН во вашата уста, помагајќи да се намалат факторите што предизвикуваат кариес, заболување на непцата и лош здив

Црна паста за совршено бели заби?! Да!

Пастата за заби со активен јаглен nuä nuä:

 • ги белее забите на природен и ефикасен начин
 • и дава свежина на устата
 • спречува лош здив
 • го отстранува денталниот плак од забите
 • ги отстранува дамките од кафе, вино и чај од вашите заби
 • го спречува развивањето на штетните бактерии во устата

Затоа покрај Nuа Nuа – Паста за заби, ви препорачуваме користење и на четка за заби Nuä Nuä со активен јаглен. Nuа Nuа – Четка за заби – е посебно дизајнирана со исклучително тенки влакна. Тие се 10 пати потенки и се со помеки влакненца од обичните четки за заби.

Заедно со четката за заби се совршена комбинација кои се надополнуваат за природно и ефикасно белеење на забите. Но исто така оваа комбинација врши детоксификација и ги уништува бактериите во устата кои предизвикуваат лош здив. Промовира добро орално здравје и одржува здрава рН во вашата уста, помагајќи да се намалат факторите што предизвикуваат кариес, заболување на непцата.

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

23 искуства за Паста за заби

4,6
Based on 23 reviews
 1. 5 out of 5

  Надица Инадеска (потврден корисник)

  Odlicna

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 2. 4 out of 5

  Mariana (потврден корисник)

  Moze da se zabelezi razlika vo belinata na zabite.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 3. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Пастата е одлична

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 4. 4 out of 5

  Mence M. (потврден корисник)

  Dobra e

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 5. 5 out of 5

  Vesna Stojanovska (потврден корисник)

  Iznenaduvacki efekt.

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 6. 5 out of 5

  Vesna Mladenovska (потврден корисник)

  Odlichna

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 7. 5 out of 5

  Desanka Spirkova (потврден корисник)

  Fenomenalna

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 8. 2 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Mi gi nadrazni nepcata i zabite…

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 9. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Пастата за заби е супер, ги избелува и убаво ги чисти, намалува каменец

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 10. 5 out of 5

  Katerina D. (потврден корисник)

  Odamna sakav da ja naracam, za prv pat naracav 3 i sum mnogu zadovolna

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 11. 5 out of 5

  Aleksandra Trpkoska (потврден корисник)

  Vednash vidliv efekt 5*

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 12. 5 out of 5

  Томислав (потврден корисник)

  Веднаш се забележува чистотата на забите.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 13. 4 out of 5

  Zoran Bogdanovski (потврден корисник)

  Очекував повеќе ефект од пастата

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 14. 5 out of 5

  Ана (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 15. 4 out of 5

  Cveta Petrovska (потврден корисник)

  Gi pravi zabite mazni i cisti vo tekot na celiot den

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 16. 3 out of 5

  Владимир Ј. (потврден корисник)

  За време на користење на првото пакување нема некој посебен избелувачки ефект, ниту е нешто претерано „јака“ во аромата и мирисот, просечна паста.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 17. 5 out of 5

  Marijana (потврден корисник)

  Најдобра за белење на забите , средување проблеми со крварење на непцата , супер е.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 18. 5 out of 5

  Tanja Ristik (потврден корисник)

  Одлично ги вечер забите.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 19. 5 out of 5

  Snezana (потврден корисник)

  задоволна сум

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 20. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 21. 4 out of 5

  Елена (потврден корисник)

  Cool.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 22. 5 out of 5

  Јован Пајмаковски (потврден корисник)

  Активен јаглен—најприродно

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 23. 5 out of 5

  Марија Кирковска (потврден корисник)

  Палатата е многу добра

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: