Паста за заби

210 ден

 • ги белее забите на природен и ефикасен начин
 • и дава свежина на устата
 • спречува лош здив
 • го отстранува денталниот плак од забите
 • ги отстранува дамките од кафе, вино и чај од вашите заби
 • го спречува развивањето на штетните бактерии во устата
Availability: Потрошено

Опис

Nuа Nuа – WHITENING TOOTHPASTE е премиум паста за заби која содржи активен јаглен. Активен јаглен е чудотворна состојка која има бројни бенефити за забите и оралното здравје.

Природно и многу ефикасно ги избелува забите:

Активниот јаглен буквално како „магнет“ ги привлекува со себе наслагите од цигари, кафе и вино од вашите заби оставајќи ги бисерно бели и сјајни без оштетување на глеѓта.

И дава свежина на устата и спечува лош здив:

Активниот јаглен врши детоксификација и ги уништува бактериите во устата кои предизвикуваат лош здив, а кои многу тешко се отстрануваат со обична паста за заби.

Одржува рН вредноста:

Промовира добро орално здравје и одржува здрава рН во вашата уста, помагајќи да се намалат факторите што предизвикуваат кариес, заболување на непцата и лош здив

Црна паста за совршено бели заби?! Да!

Пастата за заби со активен јаглен nuä nuä:

 • ги белее забите на природен и ефикасен начин
 • и дава свежина на устата
 • спречува лош здив
 • го отстранува денталниот плак од забите
 • ги отстранува дамките од кафе, вино и чај од вашите заби
 • го спречува развивањето на штетните бактерии во устата

Затоа покрај Nuа Nuа – Паста за заби, ви препорачуваме користење и на четка за заби Nuä Nuä со активен јаглен. Nuа Nuа – Четка за заби – е посебно дизајнирана со исклучително тенки влакна. Тие се 10 пати потенки и се со помеки влакненца од обичните четки за заби.

Заедно со четката за заби се совршена комбинација кои се надополнуваат за природно и ефикасно белеење на забите. Но исто така оваа комбинација врши детоксификација и ги уништува бактериите во устата кои предизвикуваат лош здив. Промовира добро орално здравје и одржува здрава рН во вашата уста, помагајќи да се намалат факторите што предизвикуваат кариес, заболување на непцата.

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

23 искуства за Паста за заби

4,6
Based on 23 reviews
Showing 16 of 23 reviews (5 star). See all 23 reviews
 1. 5 out of 5

  Надица Инадеска (потврден корисник)

  Odlicna

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 2. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Пастата е одлична

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 3. 5 out of 5

  Vesna Stojanovska (потврден корисник)

  Iznenaduvacki efekt.

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 4. 5 out of 5

  Vesna Mladenovska (потврден корисник)

  Odlichna

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 5. 5 out of 5

  Desanka Spirkova (потврден корисник)

  Fenomenalna

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 6. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Пастата за заби е супер, ги избелува и убаво ги чисти, намалува каменец

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 7. 5 out of 5

  Katerina D. (потврден корисник)

  Odamna sakav da ja naracam, za prv pat naracav 3 i sum mnogu zadovolna

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 8. 5 out of 5

  Aleksandra Trpkoska (потврден корисник)

  Vednash vidliv efekt 5*

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 9. 5 out of 5

  Томислав (потврден корисник)

  Веднаш се забележува чистотата на забите.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 10. 5 out of 5

  Ана (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 11. 5 out of 5

  Marijana (потврден корисник)

  Најдобра за белење на забите , средување проблеми со крварење на непцата , супер е.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 12. 5 out of 5

  Tanja Ristik (потврден корисник)

  Одлично ги вечер забите.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 13. 5 out of 5

  Snezana (потврден корисник)

  задоволна сум

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 14. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 15. 5 out of 5

  Јован Пајмаковски (потврден корисник)

  Активен јаглен—најприродно

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 16. 5 out of 5

  Марија Кирковска (потврден корисник)

  Палатата е многу добра

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: