Oxygen Bubble Mask

490 ден

Погледни сметка

Опис

Dr. Viton – Oxygen Bubble Mask е најзабавната маска за лице која длабински ја чисти твојата кожа. Откако ќе нанесете подебел слој на лицето за 15 минути почнува да прави меурчиња, а вие ќе почувствувате нежно, но пријатно скокоткање што е знак дека маската делува.

Кислородните меурчиња заедно со јагленот од бамбус започнуваат темелно да ја чистат кожата навлегувајќи длабоко во порите на кожата чистејќи ги темелно.

Бентонит глината навлегува длабоко во порите и ги извлекува токсини и нечистотиите длабоко од порите на кожата, а екстрактот од калинка со неговата антиоксидативна моќ ја регенерира кожата комплетно.

Екстрактите од портокал и лимон и ја враќаат свежината на кожата, ја прават блескава и сјајна. Ја штитат кожата од слободните радикали кои предвремено ја стареат, а притоа и го активираат колагенот.

Есенцијалното масло од Бергамот ја подобрува еластичноста на кожата и ги минимизира порите на лицето. Притоа одлично делува против појава на здодевните мали акни.

Есенцијално масло од Еукалиптус кое исто така е дел од составот на Dr. Viton – Oxygen Bubble Mask ќе ја ревитализира кожата, а притоа ќе ја подобри циркулацијата на кожата на лицето.

Третманот завршува со моќното делување на Алое Вера која со нејзините антибактериски својства помага во контрола и намалување на бактериите што предизвикуваат акни на твоето лице. Го намалува природното црвенило на кожата и ја хидрира длабински сувата кожа.

Dr. Viton – Oxygen Bubble Mask покрај тоа е забавна е и неверојатно моќна маска со внимателно селектирани состојки од природата во служба на убавата и здрава кожа.

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

270 искуства за Oxygen Bubble Mask

4,8
Based on 270 reviews
 1. blank
  5 out of 5

  Tanja G. (потврден корисник)

  Odlichna

  (0) (0)
 2. blank
  5 out of 5

  Monika S. (потврден корисник)

  Odlicna, meka koza posle prvata aplikacija

  (0) (0)
 3. blank
  5 out of 5

  Katerina Todorovok (потврден корисник)

  Mojata kerka ja obozava maskata.Prekrasna e😙

  (0) (0)
 4. blank
  5 out of 5

  Emilija Mladenova (потврден корисник)

  Добро

  (0) (0)
 5. blank
  5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Интересно пени и прочистува

  (0) (0)
 6. blank
  5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Mnogu dobra maska za lice
  Ja preporacuvam 🙂

  (0) (0)
 7. blank
  4 out of 5

  Елена Конеска (потврден корисник)

  Прекрасна прочистувачка маска за лице

  (0) (0)
 8. blank
  5 out of 5

  Jela Boskovic (потврден корисник)

  супер

  (0) (0)
 9. blank
  5 out of 5

  Мартина (потврден корисник)

  Производов е одличен за тие со митисери и мрсно лице. Веднаш се забележува затегнатоста и сјајот на кожата после користење на маската.

  (0) (0)
 10. blank
  5 out of 5

  Lidija (потврден корисник)

  Стварно е скокотлива. 🙂

  (0) (0)

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Cancel

АКТИВНИ СОСТОЈКИ: Јаглен од Бамбус, Бентонит Глина, Екстракт од камилица, Екстракт од калинка, Екстракт од портокал, Екстракт од лимон, Есенцијално масло од Бергамот , Есенцијално масло од Еукалиптус, Алое Вера екстракт.

НАЧИН НА УПОТРЕБА: На сува кожа нанесете подебел слој од Dr. Viton – Oxygen Bubble Mask.
Внимавајте при нанесувањето, нанесете внимателно околу очите, усните и носните шуплини.
Оставете да делува  од 10 до 15 минути на вашето лице. Ќе забележите како маската постепено создава ситни меури и ќе почувствувате пријатно скокоткање.
По 10 минути делување започнете со темелно плакнење на лицето дел по дел со млака вода или употребете сунѓерче за шминка натопено во млака вода.

Препорака: При првата употреба нанесете од маската само на мала површина од вашето лице за сами да тестирате како делува на вашата кожа.

Корисниците кој го користат овој производ исто така користат и: