-34% Belinea - Acai Капсули за слабеење

САКАТЕ ЗАСЕКОГАШ ДА СЕ ОСЛОБОДИТЕ ОД ВИШОКОТ КИЛОГРАМИ! ТАЈНАТА НА ВИТКАТА ЛИНИЈА СЕ КРИЕ ДЛАБОКО ОД ДОЖДОВНИТЕ АМАЗОНСКИ ШУМИ.

Belinea ACAI e овошје во вид на бобинка и расте на палмино дрво во амазонските шуми. Асаито со своите чудесни хранливи вредности и полезности го обзема целиот свет бидејќи на брз начин ги топи вишокот килограми, го елиминира целулитот и го обликува вашето тело како што отсекогаш посакувавте.

ЕДНОСТАВНО НАЈДОБРА, АСАИ БОБИНКАТА Е НАЈМОЌНОТО СРЕДСТСВО КОЕ:

  • Ги топи килограмите
  • Го подобрува метаболизмот
  • Ја подобрува циркулацијата
  • Природна детоксикација
  • Го намалува апетитот и дава чувство на ситост
  • Ја враќа енергијата и го подобрува имунитетот
  • Чувар на срцето
  • Го подмладува организмот

Belinea ACAI содржи аминокиселини, ензими и есенцијални масни киселини како Омега 3,6 и 9 кои се благодет за здравјето на нашиот организам. Тие ги забрзуваат метаболичките процеси со што побрзо се согоруваат наталожените масни наслаги, а со тоа се намалуваат килограмите.

Belinea ACAI е богато со диететски влакна потребни за здрав систем за варење . Внесувањето на диететски влакна во исхраната помага да се елиминираат токсините и лошите масти од храната многу полесно и побрзо со што го спречуваат телото да ги складира и да ги претвори во несакани масни наслаги на нашето тело.

Belinea ACAI е богатство од антиоксиданти, витамини, есенцијални масни киселини кои го подмладува организмот, го чуваат срцето, го намалуваат холестеролот и ја подмладуваат кожата .

Бројни бенефити од Belinea ACAI:

Промовира срцево здравје

Belinea ACAI имаат висока количина на антоцианини, тип на антиоксиданси кои ги балансираат нивоата на холестерол. Тие се исто така богати во растителни стероли кои обезбедуваат кардиоваскуларни придобивки кои ја подобруваат циркулацијата, ја подобруваат целокупната содржина на крвта и ги релаксираат крвните садови.

Промовира здрава кожа

Belinea ACAI е одлична природна алтернатива на хемиските производи за нега на кожа. Во моментов, многу модерни продукти за убавина содржат асаи масло поради неговите големи антиоксидативни својства, но неговото вистинскотo дејство се гледа кога се користи како додаток во исхрана. Кога се зема како додаток во исхрана (екстракт) овозможува комплетно внатрешно хранење на кожата и здрав сјај на кожата.

Помага во дигестијата

Belinea ACAI исто така помагаат во „чистење“ на дигестивниот систем и го одржуваат функционален. Во човечкото тело, асаи бобинките имаат многу моќен антиоксидативен ефект и се добро познат извор на диететски влакна.

Намалува воспаление

Belinea ACAI може да превенираат воспалението на белите дробови кое е предизвикано од респираторен стрес и оток. Антиоксидативната моќ на Belinea ACAI го штити организмот особено од воспаленија на респираторниот систем

Го подобрува здравјето на клетките

На генерално ниво, антоцианините пронајдени во асаи бобинките играат улога во заштита на клетките на телото, помагајќи клетките да се одржат во добра форма дури и кога ќе бидат под напад на слободните радикали.

Го подобрува имунитетот

Полифенолните состојки кои се екстрахирани од асаи бобинката во Belinea ACAI го намалуваат производството на нефукнционални клетки за 86% со што се докажува дека асаи бобинката е моќен имуно- стимулатор. Се верува дека асаи бобинките содржат фитохемикалии кои можат да ја прекинат мутацијата на клетките на молекуларно ниво, со што ги убива зафатените клетки пред да се размножат и да создадат вирус кој може да предизвика сериозни здравствени проблеми.

Има способност да го забави стареењето

Бидејќи има екстремно висок процент на фитохемикалии, Belinea ACAI може да го успори процесот на стареење бидејќи ја намалува оксидативната штета. Всушност, овие бобинки се едни од најдобрите извори на антиоксиданси, кои се најмоќните противници на непријателот - слободните радикали кои предвремено стареење.

Ја зголемува енергијата

Благодарение на сите здравствени придобивки кои ги носи во себе, Belinea ACAI може да доведе до севкупно зголемување на нивоата на енергија и издржливост и може да се бори успешно против истоштеноста и хроничниот умор со редовно користење како додаток во исхрана.

Belinea - Acai Капсули за слабеење / 60 капсули

Асаито со своите чудесни хранливи вредности и полезности го обзема целиот свет бидејќи на брз начин ги топи вишокот килограми, го елиминира целулитот и го обликува вашето тело како што отсекогаш посакувавте.

  • 890 ден.
  • 590 ден.

Нарачки на телефон: (02) 3218-821

Бесплатна достава за сметка над 900 ден. Редовна цена 50 денари.

San Sebastian - Chlorella / 300 таблети -29%
Што е Chlorrela? Хлорелата е еден од најнутритивните суплементи, рангирана во топ 10-те супер хра..
350 ден. 250 ден.

НОВА ИНОВАТИВНА ФОРМУЛА КОЈА ГИ БЛОКИРА ЈАГЛЕХИДРАТИТЕ И СКРОБОТ Сакате да уживате во Вашата омил..
359 ден.

Magnezan Neuro е есенцијален коктел од магнезиум, витамини, антиоксиданси, аминокиселини и гинко бил..
359 ден.

Dr. Viton - Магнезан-Б6 Помага при нервоза, раздразливост, блага анксиозност, нарушен сон и грчев..
199 ден.

К2 KOMPLEX нова супер формула, што ќе ви го  ПРОДОЛЖИ и СПАСИ ЖИВОТОТ К2 Komplex-от содржи в..
420 ден.

Што е Коензим Q10? Веќе подолго време луѓето живеат во заблуда дека единствената употреба на коен..
355 ден.

Што е Garcinia Cambogia? Garcinia Cambogia е тропско растение во форма на зелена тиква. Потекнува..
499 ден.

ГО НАМАЛУВА НИВОТО НА ХОЛЕСТЕРОЛ, ЛИПИДИТЕ И ШЕЌЕРОТ, ГО ОДМАСТУВА ЦРНИОТ ДРОБ, ГО ЗАБРЗУВ..
289 ден.

го зголемува либидото и ја зголемува сексуалната моќ ја зголемува енергијата, издржливоста и ко..
329 ден.

NATURE ESSENTIAL-  КОРЕН ОД ЃУМБИР Ги намалува мачнините и вртоглавиците Ја намалува бо..
250 ден.