Ново Dr. Viton - Collagen + C

Колагенот е структурата на целото тело. Најзастапениот протеин во човековото тело е колагенот. Toj обезбедува структурна поддршка на кожата, со што и дава младешки изглед, еластичност и ја спречува (одложува) појавата на брчки. Dr. Viton - Collagen + C  ги регенерира клетките на кожата, ја подобрува еластичноста ги регулира нивоата на влажност на кожата, а тоа ја прави кожата мазна и еластична. 

Dr. Viton - Collagen + C и помага на кожата да ја задржи својата еластичност. Како што старееме, колагенот има тенденција да се намали, а тоа ја намалува еластичноста на кожата, што резултира со брчки, груба и сува кожа, старечки дамки и флеки.

Dr. Viton - Collagen + C го намалува целулитот и стриите. Кога кожата ја губи еластичноста како резултат на намален колаген, има уште еден несакан ефект: видлив целулит кожа како кора од портокал. Подобрувањето на еластичноста на кожата со колаген помага да се намали целулитот и кожата да стане посјајна и помазна.

Со текот на времето, 'рскавицата се троши поради стареење, постојано движење и постојана физичка активност.  Колагенот обезбедува поддршка за раст и регенeрирање на на ткивото на 'рскавицата и помага за ублажување на воспаленија и болките во зглобовите. Dr. Viton - Collagen + C ги подмачкува ослабените зглобови и ја подобрува удобностa, флексибилностa и подвижноста. 


- Го забавува процесот на стареење
- Ги измазнува брчките
- Ја одржува еластичноста на кожата
- Длабински ја хидрира кожата
- Ја регенерира кожата
- Го намалува целулитот
- Ги штити и регенерира зглобовите

Дневна доза - Се пие 1 ампула на ден 

Dr. Viton - Collagen + C / 5 ампули по 10 мл.

Колагенот е структурата на целото тело. Најзастапениот протеин во човековото тело е колагенот. Toj обезбедува структурна поддршка на кожата, со што и дава младешки изглед, еластичност и ја спречува (одложува) појавата на брчки. Dr. Viton - Collagen + C  ги регенерира клетките на кожата, ја подобрува еластичноста ги регулира нивоата на влажност на кожата, а тоа ја прави кожата мазна и еластична. 

  • 300 ден.

Нарачки на телефон: (02) 3218-821

Бесплатна достава за сметка над 900 ден. Редовна цена 50 денари.

Dr. Viton - Магнезан-Б6Помага при нервоза, раздразливост, блага анксиозност, нарушен сон и грчев..
199 ден.

Revuele Slim&Detox  -  Hot + Cold Ново
ЗБОГУВАЈ СЕ СО ЦЕЛУЛИТОТ со ТОЛПО - ЛАДНО ефект, СПИЈTE и СЛАБЕЈТЕ со Revuele - Hot+ColdRev..
600 ден.

Dr.Viton Vitamin - C Eye Mask за ревитализација на кожата околу очите1. Го активира колагенот ко..
95 ден.

Dr. Viton - Noir -26%
ПОСАКУВАШ УБАВА КОЖА БЕЗ НЕПРИЈАТЕН СЈАЈ, МИТЕСЕРИ И АКНИ? ПОТРЕБНО ТИ Е РЕШЕНИЕ КОЕ ЌЕ ГИ „О..
390 ден. 290 ден.

Dr. Viton - Vitamin C Serum за убава и негувана кожа1. Високата концентрација на витаминот Ц во ..
890 ден.

МОЌЕН РЕГЕНЕРАТИВЕН СЕРУМDr. Viton SWISS APPLE Stem Cell СЕРУМ содржи активни биолошки состојки ..
890 ден.

Revuele Slim&Detox  -  Fat Burner Ново
Слабеење и инстант детоксификација на твоето тело со неодоливата крема, најдобриот избор против масн..
600 ден.

Dr. Viton - Collagen + C Ново
Колагенот е структурата на целото тело. Најзастапениот протеин во човековото тело е колагенот. Toj о..
300 ден.