Најмоќна тројка против сезонските вируси

Најмоќната супер тројка против сезонските вируси

Иако траат само околу една седмица, настинките и грипот знаат да ни го парализираат светот и да нè направат да се чувствуваме беспомошни. Затоа задолжително, во сезоната на грипови и вируси препорачуваме моќна комбинација директно од природата: белината на маслото од лук, острината на куркумата-куркуминот и моќта на жен -шенот. Овие три суплементи ќе го чуваат вашето здравје и ќе дозволат вистински да уживате во зимата.

СУПЕР МОЌНО ТРИО ПОСИЛНО ОД НАЈСИЛНИОТ АНТИБИОТИК

San Sebastian Turmeric - Curcumin, Nature Essentials Масло од лук и Nature Essentials Жен Шен

San Sebastian Turmeric - Curcumin

Во Куркумата се крие најсилниот имуно - стимуланс кој го чува нашето здравје, а тоа е КУРКУМИНОТ кој е главната и основна состојка во San Sebastian Turmeric- Curcumin, НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ПРОТИВ СЕЗОНСКИОТ ГРИП, ВИРУСИ, БАКТЕРИИ И НАСТИНКИ!

Куркуминот е состојка која има големи терапевтски компоненти и користена како состојка на многу природни и фармацевтски лекови токму поради нејзината имуно - стимулаторска компонента како и фактот дека е моќен антиоксиданс посилен од антибиотиците. Оваа моќна состојка со нејзината способност за зголемување на имунитетот се докажува дека е многу ефикасна во борбата против инфекциите во човековото тело, и делува посилно и од антибиотиците, а воедно го нема и штетното дејство на антибиотикот под мотото „антибиотик - едно лекува друго оштетува“.

Куркуминот има анти - инфламаторна, анти - оксидативна и анти - инфективна моќ.

ИСТРАЖУВАЊАТА ДОКАЖУВААТ:

Во неодамнешна студија, спроведена од тим на Дански и Американски истражувачи се дојде до одговорот на овие факти кои долго време беа поврзувани со куркуминот доколку се користи во форма на суплемент, моќен екстракт од куркума 95%.

Имено, тие при своето истражување дошле до феноменално откритие кое укажува дека клучната состојка на куркумата , куркуминот, се поврзува со зголемување на нивото на антимикробен пептид (КАМП) кој има најголема улога во борбата против бактериите и воспалението во човековото тело. Како и да е, најголеми придобивки од куркумата, пронаоѓаме во куркуминот благодарение на нејзиното анти-инфламаторно дејство со кое не заштитува од инфекции и допринесува нашето тело да ја зголеми отпорноста на бактерии.

Со секојдневна употреба, San Sebastian Turmeric- Curcumin ќе не заштитува од инфекциите кои може да го нападнат нашето тело доколку нашиот имунитет е на ниско ниво и вирусите се на подем.

Ова е од особена важност, токму во овој период, во време кога антибиотиците се препишувани и повеќе од потребното, па се создава ризик од создавање на отпорност кон нив што може да доведе до фатални последици кога на нашето тело навистина ќе му треба ваков тип на лек.

San Sebastian Turmeric- Curcumin е нашиот сојузник во зимскиот период како СУПЕР МОЌНА ПРИРОДНА превенција и олеснување на сезонските грипови и вируси, за разлика од антибиотиците кои можат најчесто имаат само антибактериска, но не и а не и антивирусна моќ со што нашиот имунитет го ослабнува и го прави неотпорен на зимската вирусна сезона.

Nature Essentials Масло од лук

Маслото од лук благодариние на алицинот е најголемиот антибактериски борец кој во комбинација со витаминот Б6 го прави организмот поотпорен на вируси. Маслото од лук има големо влијание при подобрување на хроничнот бронхитис и го подобрува дишењето и ги ослободува дишните патишта.

Како всушност лукот ги уништува непријателските бактерии?

Неодамнешно истражување објавено во Дневникот за антимикробна хемотерапија открило дека состојка која е наречена диалил сулфид ефективно навлегувала во заштитниот био-слој кој е формиран од колонии на бактерии (кампилобактер бактериите).

Активната состојка на лукот го разградува овој слој на бактерии и со тек на време ги уништува бактериите.

Лукот е одличен непријател на сезонскиот грип кој знае да направи големи компликации.

Освен тоа, лукот е способен да дејствува како антибиотик што е особено важно заради тоа што прекумерната употреба на антибиотици носи многу големи последици.

Истражувачите напоменале дека кампилоактерот е 1000 пати поотпорен на антибиотици заради неговата природна заштита. Тие исто така биле фасцинирани од фактот дека состојките во маслото од лук биле способни да ја уништат бактеријата во само мал дел од времето пак кое им е потребно на антибиотиците.

Маслото од лук содржи голем ранг на натиосулфините како алицин кои се одговорни за антибактериската активност. Хранливите состојки, антиоксидансите и анти-воспалителните состојки во лукот ја прават оваа храна извонреден природен лек.

Маслото од лук е одличен извор на минерали како селениум, калциум и фосфор плус голема количина на витамин Ц, Б6, глукоза и инулин.

И да не заборавиме дека лукот е познат по тоа што има највисоко ниво на селениум, повисоко од било кој растителен извор.

Маслото од лук е многу моќен природен антиоксиданс кој има големи антимикробски, антивирални и антибиотски способности.

Маслото од лук изобилува со витамин Ц!

Nature Essentials Жен - Шен

Коренот од Жен Шен има долга традиција на лековити својства во античката медицина.

Тој е користен како моќен антибиотик во корејската и јапонската народна медицина стотици години наназад.

Истражувачите во Канада го пронашле лекот за помагање во борбата со настинката и сезонскиот грип. Жен Шенот како корен кој е многу одамна користен и е докажан како екстремно ефикасен против настинки и грипови кај учесниците во истражувањето.

Најмалку 1 милион настинки се пријавени секоја година во Америка, со сооднос 1 во 6 лица. Истражувањето спроведено во Канадската Медицинска Асоцијација спроведено во 2005 година, дошло до заклучок дека Жен - Шенот го активита имунитетот и го задржува телото здраво преку период во сериозни настинки и сезонски грипови.

Според ова истражување, само 1 во 10 луѓе кои користеле Жен - Шен имале две или повеќе настинки во период од 4 месеци, споредено со 1 во 4 од оние во пласибо групата на испитаници.

Учесниците во истражувањето кои биле на возраст од 18 до 65 години кои имале најмалку две настинки во претходната година, конзумирале екстракт од Жен - Шенот, и докажано е дека тие се опоравувале за третина од времето за кое се опоравувале оние кои биле во пласибо групата и нивните симптоми биле многу благи.

Совршена комбинација од три суплементи додатоци во исхрана која ќе ви го подигне имунитетот, ќе ви даде енергија и ќе ви помогне при справување со непосакувана покачена температура, болки во телото, изнемоштеност и кашлица.

Најмоќна тројка против сезонските вируси 30 капсули

Иако траат само околу една седмица, настинките и грипот знаат да ни го парализираат светот и да нè направат да се чувствуваме беспомошни.

  • 894 ден.

Нарачки на телефон: (02) 3218-821

Бесплатна достава за сметка над 900 ден. Редовна цена 50 денари.

NATURE ESSENTIAL Јаболков оцет Ги уништува штетните бактерии во организмот и делува во процесо..
329 ден.

ГО НАМАЛУВА НИВОТО НА ХОЛЕСТЕРОЛ, ЛИПИДИТЕ И ШЕЌЕРОТ, ГО ОДМАСТУВА ЦРНИОТ ДРОБ, ГО ЗАБРЗУВ..
289 ден.

Што е Garcinia Cambogia? Garcinia Cambogia е тропско растение во форма на зелена тиква. Потекнува..
499 ден.

Вистинскиот јапонски „зен“ на човековиот организам: Може да помогне при заболување..
289 ден.

Коските, зглобовите, рскавиците се само мали делчиња од машинеријата наречена скелетен систем кој ни..
199 ден.

Најдобриот избор за совршен баланс на целиот организам. (Oenothera biennis) – ЖОЛТО НО..
379 ден.

Природно решение за проблемите со синусите и алергиите Neti∙Pot е чудесна метода која ќе ста..
1,190 ден.

San Sebastian - Хималајска Сол Најздравата и најчистата сол на светот Хималајската сол се созд..
120 ден.