-40%

Паста за заби + Четка Гратис

370 ден 222 ден

 • ги белее забите на природен и ефикасен начин
 • и дава свежина на устата
 • спречува лош здив
 • го отстранува денталниот плак од забите
 • ги отстранува дамките од кафе, вино и чај од вашите заби
 • го спречува развивањето на штетните бактерии во устата

Опис

Nuа Nuа – WHITENING TOOTHPASTE е премиум паста за заби која содржи активен јаглен. Активен јаглен е чудотворна состојка која има бројни бенефити за забите и оралното здравје.

Природно и многу ефикасно ги избелува забите:

Активниот јаглен буквално како „магнет“ ги привлекува со себе наслагите од цигари, кафе и вино од вашите заби оставајќи ги бисерно бели и сјајни без оштетување на глеѓта.

И дава свежина на устата и спечува лош здив:

Активниот јаглен врши детоксификација и ги уништува бактериите во устата кои предизвикуваат лош здив, а кои многу тешко се отстрануваат со обична паста за заби.

Одржува рН вредноста:

Промовира добро орално здравје и одржува здрава рН во вашата уста, помагајќи да се намалат факторите што предизвикуваат кариес, заболување на непцата и лош здив

Црна паста за совршено бели заби?! Да!

Пастата за заби со активен јаглен nuä nuä:

 • ги белее забите на природен и ефикасен начин
 • и дава свежина на устата
 • спречува лош здив
 • го отстранува денталниот плак од забите
 • ги отстранува дамките од кафе, вино и чај од вашите заби
 • го спречува развивањето на штетните бактерии во устата

Затоа покрај Nuа Nuа – Паста за заби, ви препорачуваме користење и на четка за заби Nuä Nuä со активен јаглен. Nuа Nuа – Четка за заби – е посебно дизајнирана со исклучително тенки влакна. Тие се 10 пати потенки и се со помеки влакненца од обичните четки за заби.

Заедно со четката за заби се совршена комбинација кои се надополнуваат за природно и ефикасно белеење на забите. Но исто така оваа комбинација врши детоксификација и ги уништува бактериите во устата кои предизвикуваат лош здив. Промовира добро орално здравје и одржува здрава рН во вашата уста, помагајќи да се намалат факторите што предизвикуваат кариес, заболување на непцата.

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

63 искуства за Паста за заби + Четка Гратис

5 ѕвезди
88%
4 ѕвезди
9%
3 ѕвезди
0%
2 ѕвезди
0%
1 ѕвезда
1%
Showing 56 of 63 reviews (5 star). See all 63 reviews
 1. 5 out of 5

  Mile Ljotovski (потврден корисник)

  Ok

  3 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 2. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Ефикасен

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 3. 5 out of 5

  Тони Ташов (потврден корисник)

  Уште не сум ги добил.. Ама претходно сум ги користел.. Одлични се.. Само што од кај вас се поевтини.. Одлични сте.. Во однос на квалитет и цена

  1 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 4. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  👌🏼

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 5. 5 out of 5

  Todorco Micev (потврден корисник)

  Одличен производ!

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 6. 5 out of 5

  Jordanco Stojkovski (потврден корисник)

  Прекрасни производи

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 7. 5 out of 5

  Rosa Petreska (потврден корисник)

  Одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
 8. 5 out of 5

  Лидија Милоеска (потврден корисник)

  Супер

  Дали мислењето ви помогна?
 9. 5 out of 5

  Aleksandar Kedijoski (потврден корисник)

  Брза испорака, одлична паста за белење на заби чии резултати се брзо видливи. Четката со одличен квалитет, тенки, меки влакна кои стигнуваат до секое место во устата.

  2 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 10. 5 out of 5

  Даниела А. (потврден корисник)

  Супер сте. Нарачката стигна на време и ги исполни моите очекувања.

  Дали мислењето ви помогна?
 11. 5 out of 5

  Viktor Slavkovski (потврден корисник)

  Одлична

  Дали мислењето ви помогна?
 12. 5 out of 5

  Klimentina (потврден корисник)

  Одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
 13. 5 out of 5

  Fatime B. (потврден корисник)

  Многу сум задоволна од вашите производи. Веќе неколку години ги користам. И ќе продолжам да ги користам и понатаму. Најдобро сте. И најбрзи.

  Дали мислењето ви помогна?
 14. 5 out of 5

  Biljana Petrovska (потврден корисник)

  Odlicno

  Дали мислењето ви помогна?
 15. 5 out of 5

  Marina Jovanova (потврден корисник)

  Одлични производи и комбинација со супер цена

  Дали мислењето ви помогна?
 16. 5 out of 5

  Enis I. (потврден корисник)

  Brza isporaka

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 17. 5 out of 5

  Viktorija Carik (потврден корисник)

  Cetkata so nejzinite meki vlakna posebno odgovara za moite osetlivi zabi i nepca. Preporacuvam

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 18. 5 out of 5

  Radica (потврден корисник)

  🤗

  Дали мислењето ви помогна?
 19. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Dobra

  Дали мислењето ви помогна?
 20. 5 out of 5

  Катерина Љафтов (потврден корисник)

  Производот е одличен, постапката за нарачка едноставна и брза. Многу сум задоволна од комплетната услуга.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 21. 5 out of 5

  Viktor Galeski (потврден корисник)

  За прв пат ја користам – засега е одлична.

  Дали мислењето ви помогна?
 22. 5 out of 5

  Aneta Arizankoska (потврден корисник)

  Ми се допага

  Дали мислењето ви помогна?
 23. 5 out of 5

  Rilind Abdullai (потврден корисник)

  .

  Дали мислењето ви помогна?
 24. 5 out of 5

  Goran N. (потврден корисник)

  Bojata na chetkata da beshe bela poubavo ke beshe od crna.. 😊

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 25. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Odlicno

  Дали мислењето ви помогна?
 26. 5 out of 5

  Velika (потврден корисник)

  Zadovolna sum i od pastata i od cetkata

  Дали мислењето ви помогна?
 27. 5 out of 5

  Simona Nikoloska (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
 28. 5 out of 5

  Anelija Jovanovic (потврден корисник)

  Predobra

  Дали мислењето ви помогна?
 29. 5 out of 5

  Angela (потврден корисник)

  Chetkata e mnogu meka a pastata e super

  Дали мислењето ви помогна?
 30. 5 out of 5

  Виктор Славковски (потврден корисник)

  Пастата и четката Нуа Нуа се одлични!
  Ги пробав пред некој месец првпат, јас сум презадоволен и ги препорачувам!

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 31. 5 out of 5

  Bojan Kozarov (потврден корисник)

  Одлично!

  Дали мислењето ви помогна?
 32. 5 out of 5

  Ana Mitrevska (потврден корисник)

  Супер

  Дали мислењето ви помогна?
 33. 5 out of 5

  Marinella (потврден корисник)

  Четката и пастата се одлични. Ги препорачувам.

  Дали мислењето ви помогна?
 34. 5 out of 5

  Veliche Iloski (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
 35. 5 out of 5

  Valentina (потврден корисник)

  Odlicni i cetkata i pastata.

  Дали мислењето ви помогна?
 36. 5 out of 5

  Aneta Arizankoska (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
 37. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Odlicna e.

  Дали мислењето ви помогна?
 38. 5 out of 5

  Natasa Raseva (потврден корисник)

  Zadovolna ima efekt

  Дали мислењето ви помогна?
 39. 5 out of 5

  Бојана А. (потврден корисник)

  👌🏻

  Дали мислењето ви помогна?
 40. 5 out of 5

  naum kovacheski (потврден корисник)

  No.1

  Дали мислењето ви помогна?
 41. 5 out of 5

  Trpe Andonoski (потврден корисник)

  Odlicno

  Дали мислењето ви помогна?
 42. 5 out of 5

  Zoran Inovski (потврден корисник)

  Pozitivno iskustvo, go ispolni opisanoto

  Дали мислењето ви помогна?
 43. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Efikasna pasta za pobeli zabi

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 44. 5 out of 5

  Tamara Ivanoska (потврден корисник)

  Презадоволна и од производите, и од услугата. Доставата е брза, што во секој случај е предност.

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 45. 5 out of 5

  Nikolina Aleksovska (потврден корисник)

  🔝🔝🔝

  Дали мислењето ви помогна?
 46. 5 out of 5

  Соња Кукуновска (потврден корисник)

  Со користење на оваа крема и четка ми престана крварењето на непцата

  Дали мислењето ви помогна?
 47. 5 out of 5

  Ljubisa Dailovski (потврден корисник)

  Zadovolen

  Дали мислењето ви помогна?
 48. 5 out of 5

  Meri Gjorgjievska (потврден корисник)

  Оралното здравје е здравје на целото тело отука почнува се затоа секој нов производ секоја надградена формула вреди да се проба.Задоволна сум и од пастата и од четкичката.Пробајте и вие <3

  Дали мислењето ви помогна?
 49. 5 out of 5

  Elena (потврден корисник)

  Vidlivi rezultati vednas

  Дали мислењето ви помогна?
 50. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
 51. 5 out of 5

  Благица Ефтимова (потврден корисник)

  Prezadovolna

  Дали мислењето ви помогна?
 52. 5 out of 5

  Виктор Славковски (потврден корисник)

  Одлична ја препорачувам !

  Дали мислењето ви помогна?
 53. 5 out of 5

  Vesna Efremova (потврден корисник)

  Mnogu sum zadovolna od pastata isto taka i od brzata usluga.

  Дали мислењето ви помогна?
 54. 5 out of 5

  Vlatko P. (потврден корисник)

  Odlicen proizvod za oralna higiena.Nema krvarenje od nepcata

  Дали мислењето ви помогна?
 55. 5 out of 5

  ЈОВАН Пајмаковски (потврден корисник)

  Супер Нај…Нај

  Дали мислењето ви помогна?
 56. 5 out of 5

  Irena D. (потврден корисник)

  Pozitivno

  Дали мислењето ви помогна?

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: