-50%

Retinox Serum (1+1 Гратис)

930 ден

Попустот важи уште:
25Денови07Часови58Минути20Секунди

Моќен серум кој ефикасно и брзо ги отстранува брчките и неправилностите на кожaта!

Опис

RETINOX серумот содржи ретинол во висока концентрација од 2.5%. Ретинолот има статус на најефикасна состојка во борба против брчките и неправилностите на кожата. Неговата ефикасност е докажана преку бројни научни истражувања и се смета за златен стандард за нега на кожата кај дерматолозите.

Кои се бенефитите за кожата од  RETINOX серумот?

 • Главниот бенефит од серумот е подмладена кожа. Ретинолот стимулира создавање на колаген и еластин со што кожата се затегнува. После 12 недели употреба брчките се намалуваат за 34,2% .
 • Ја намалува хиперпигментацијата на кожата , го изедначува тенот, ги избелува флеките.
 • Jа нормализира работата на лојните жлезди и ја намалува појавата на акните.
 • Ја ексфолира кожата на клеточно ниво, па кожата на површина комплетно се менува со нова, млада и свежа кожа

Формулата е збогатена со супер ефикасни состојки кои во симбиоза со ретинолот прават вистински чуда за кожата:

 • Хијалуронска киселина
 • Екстракт од органска Готу кола
 • Екстракт од органски Зелен Чај
 • Масло од Јојоба

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Активни Состојки:

 • Retinol (2.5%)
 • Botanical Hyaluronic Acid
 • Organic Jojoba oil
 • Organic Green Tea Extract
 • Organic Gotu Kola Extract

Нективни Состојки:

 • Hydroxyethyl Ethylcelluose
 • Carrageenan gum
 • Phenoxyethanol

Начин на употреба: Измијте го лицето и со тапкање исушете ја кожата. Доколку користите тонер, прво аплицирајте го тонерот. Со врвовите на прстите нанесете мала количина од серумот на целото лице, вратот и деколтето. Почекајте да се исуши, потоа нанесете хидратантна крема. Користете ја навечер.

За корисниците што не користеле досега ваков тип на серум, треба да го нанесуваат преку еден ден.

Претпазливост и предупредувања:
 Само за надворешна употреба. Прекинете со употреба доколку се појави црвенило или иритација на кожата. Да се чува подалеку од дофат на деца, на ладно и суво место. За време на бременост и доење пред употреба консултирајте се со фармацевт поради пречуствителноста на кожата во тој период.

Вие исто така би сакале…