-52%

Retinox Serum + Jade Roller + Black Eye Mask

930 ден

Погледни кошничка

Опис

*За производи на попуст не се засметува дополнителен попуст од купон.

Нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

22 прегледи за Retinox Serum + Jade Roller + Black Eye Mask

 1. 5 помалку од 5

  Kristina S. (потврден сопственик)

  Top

 2. 5 помалку од 5

  Слаџанка (потврден сопственик)

  ZA kerka mi Porachav otimnogu gi saka

 3. 5 помалку од 5

  Anonymous (потврден сопственик)

  Rolerot e predobar.

 4. 5 помалку од 5

  Daniela Stefanovska (потврден сопственик)

  Odlicen proizvod

 5. 5 помалку од 5

  Milena Knezhevikj (потврден сопственик)

  Odlicen proizvod.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Cancel

Витамин Ц
Органска хијалуронска киселина
Колаген
Органска алое вера
Витамин Е
Масло од јојоба
Ферулинска киселина
МСМ
Л-аргинин
Глицерин
Феноксиетанол
Етил хексил глицерин

Начин на употреба: Измијте го лицето и со тапкање исушете ја кожата. Доколку користите тонер, прво аплицирајте го тонерот. Со врвовите на прстите нанесете мала количина од серумот на целото лице, вратот и деколтето. Почекајте да се исуши, потоа нанесете хидратантна крема. Може да се користи дневно, преку ден или навечер.

Претпазливост и предупредувања:
 Само за надворешна употреба. Прекинете со употреба доколку се појави црвенило или иритација на кожата. Да се чува подалеку од дофат на деца, на ладно и суво место. За време на бременост и доење пред употреба консултирајте се со фармацевт поради пречуствителноста на кожата во тој период.

Вие исто така би сакале…