Revuele Slim&Detox  -  Hot + Cold

ЗБОГУВАЈ СЕ СО ЦЕЛУЛИТОТ со ТОЛПО - ЛАДНО ефект, СПИЈTE и СЛАБЕЈТЕ со Revuele - Hot+Cold

Revuele Slim&Detox - Hot + Cold кремата и моќно двојно дејство кое започнува во ефект на сауна или инстант затоплување на критичните места, а потоа инстант пријатно разладување со што ЌЕ ГО СТОПИ ЦЕЛУЛИТОТ од вашето тело инстантно.

Revuele Slim&Detox - Hot + Cold е иновативна мултифункционална формула за слабеење која има анти-целулитен ефект. Уникатниот состав на оваа КРЕМА има сосема нов пристап кон намалување на масното ткиво и кон целосното тонирање на телото и подобрување на кожата. Овој производ е дво-фазен гел за замотување со интензивно дејство кое има за цел да ги обликува проблематичните делови и да го подобри севкупниот изглед на кожата, да ги намали стриите и целулитот.

Бидејќи лачењето на колагенот и еластинот се намалува драстично после 30-тата, за да се зачува еластичноста на кожата и да се отстрани целулитот особено важно е тие да се зачуваат во организмот. Преку активните состојки, кремот обезбедува влакна на еластин и колаген, ја штити кожата од истегнување кое предизвикува стрии и дупчиња на кожата и ја враќа нејзината еластичност. Кожата добива младешки излед и убава форма.

Revuele Slim&Detox - Hot + Coldкремата користи 2 активни фази: активно затоплување и во исто време интензивно ладење. Во фазата на затоплување тој создава ефект на сауна кој го забрзува метаболизмот и навлегувањето на активните состојки. Помага да се намали обемот на телото, ја зголемува елиминацијата на токсини и ја подобрува микроциркулацијата, и најважно – помага во борбата со целулит преку подобрување на цврстината на кожата и нејзиниот изглед.

Крио - фазата предизвикува интензивна работа на мускулите, ги зајакнува крвните садови, ја зголемува дренажата на лимфниот систем, го ослободува телото од отпадни материи, токсини и вишок на течности. Двојниот ефект на овој крем овозможува постигнување на резултатите за многу брзо време и забрзување на метаболизмот, отстранување на мастите, елиминација на вишокот на течности, подобрување на циркулацијата на лимфата и крвта, елиминирање на вишокот на отпадни материи што резултира со видлив ефект на слабеење и целосна детоксификација на телото.

Овој производ исто така се препорачува како крем за загревање и помага против болка која е предизвикана од истегнување на мускул, акутни болки на грбот или зглобовите.

Обликувај го телото со Revuele Slim&Detox - Hot + Cold:

  • Го елиминира целулитот
  • Ги намалува масните наслаги на критичните места
  • Го оформува телото и ја подобрува циркулацијата
  • Длабинска дренажа на твојата кожа
  • Слабее и детоксифицира

Начин на употреба: Нанесете тенок слој на кожата на проблематичните делови. За да се зголеми ефектот, замотајте го делот од телото во пластична фолија 20-30 минути. После употреба измијте го со топла вода. Чувство на скокоткање, отрпнување, топлина или благо црвенило се нормален одговор на активните состојки кои го покажуваат инстантниот ефект на производот. За да се задржи оптималниот ефект препорачуваме 2-3 апликации од производот неделно во рок од еден месец во континуитете.

Базата на овој производ е од органски билни екстракти кои помагаат во природното слабеење и обликување на телото. Има продолжено влијание обезбедувајќи ефект и после завршениот третман.

Внимание!

Не го нанесувајте на кожа со варикозни вени, слаби крвни садови или кожа која има предиспозиција кон создавање на испукани капилари.

Revuele Slim&Detox - Hot + Cold / 200 ml

Revuele - Hot + Cold кремата и моќно двојно дејство кое започнува во ефект на сауна или инстант затоплување на критичните места, а потоа инстант пријатно разладување со што ЌЕ ГО СТОПИ ЦЕЛУЛИТОТ од вашето тело инстантно.

  • 600 ден.

Нарачки на телефон: (02) 3218-821

Бесплатна достава за сметка над 900 ден. Редовна цена 50 денари.