Revuele Slim&Detox - Fat Burner

Слабеење и инстант детоксификација на твоето тело со неодоливата крема, најдобриот избор против масните наслаги на твоето тело. Revuele Slim&Detox - FAT BURNER е најдобриот избор за интензивно слабеење и елиминација на целулитот, СПИЈТЕ и СЛАБЕЈТЕ со Revuele!

Revuele Slim&Detox - кремата е иновативна формула која има повеќекратно дејство:

 • Интензивно слабее додека спиете
 • Ефикасно ги разложува и гори мастите
 • Драстично се намалува целулитот
 • Ја негува кожата и ги намалува стриите
 • Го прочистува организмот од токсини
 • Ја забрзува микро циркулацијата

Физичката неактивност, нездравата диета, лошите навики и лошото држење на телото предизвикуваат неправилно распоредување на поткожните масти и водата и предизвикуваат изглед на кора од портокал и локализирани наслаги на масти.

Оваа крема има троен ефект кој цели кон интензивно слабеење, детоксификација на организмот и подобрен изглед на кожата:

 • Липолитичен ефект – ја подобрува микроциркулацијата и ја намалува хипертрофијата на масните наслаги
 • Ефект на дренажа – ја намалува задршката на водата и ја зголемува циркулацијата на крвта
 • Анти-инфламаторен ефект – значително го намалува изгледот на кора од портокал и стимулира создавање на здрава нежна нова кожа.

Бидејќи лачењето на колагенот и еластинот се намалува драстично после 30-тата, за да се зачува еластичноста на кожата и да се отстрани целулитот особено важно е тие да се зачуваат во организмот. Преку активните состојки, кремот обезбедува влакна на еластин и колаген, ја штити кожата од истегнување кое предизвикува стрии и дупчиња на кожата и ја враќа нејзината еластичност. Кожата добива младешки излед и убава форма.

Начин на употреба: Нанесете тенок слој на кожата на проблематичните места. За да се постигне ефикасност, замотајте го делот од телото кој го третирате во пластична фолија околу 30-40 минути. После употреба, измијте со топла вода. Од вас зависи колку често ќе ја употребувате кремата.

Lipofirm LCW е иновативен мултифункционален анти-целулитет производ кој промовира и слабеење. Има уникатен состав кој помага при разложување на масното ткиво и целосниот изглед на кожата. Користењето на овој производ овозможува:

 • Намалување на поткожното собирање на течности
 • Ја подорбува цврстината на кожата
 • Предизвикува дренажа и липолитичен ефект и ги намалува масните наслаги

Основата на овој производ се сотои од органски билни екстракти предизвикувајќи природно слабеење и оформување на телото. Има пролонгирачко дејство овозможувајќи да се задржи делувањето на постигнатите резултати и после завршување на третманот.

Од друга страна, доколку едно лице страда од низок крвен притисок може да колабира во секој момент од времето ако крвниот притисок падне под границата на нормалата. Опаѓањето на крвниот притисок под границата на нормалата се одразува со замор или вртоглавица, а може да доведе и до губење на свеста.

Еластин – Тој лесно се апсорбира од кожата. Има навлажнувачки ефект кој ја задржува влажноста подолго време, ја одржува еластичноста на кожата и промовира целосно подобрување на изгледот на кожата намалувајќи го целулитот.

Екстракт од женшен – Еликсирот на животната сила штити од губење на еластинот и колагенот во кожата, ја забрзува регенерацијата на клетките и има моќен обновувачки ефект.

Л-карнитин – Значително ја намалува подуеноста на кожата која е предизвикана од масни наслаги.

Кофеин – Го зголемува липолитичкиот ефект на другите компоненти.

Рутин – Ја подобрува микроциркулацијата и ги зајакнува ѕидовите на капиларите. Штити од пукање на капиларите.

Морски треви – Ја навлажнуваат кожата и го забрзуваат чистењето на вишокот течности и вршат детоксификација.

Екстракт од коњско опавче, вештерска леска и хоп – Предизвикуваат поголемо циркулирање на мастите и кислородот, имаат моќен липолитичен ефект охрабрувајќи го телото да почне природно да слабее и да се обновува.

Голем дел од природните регулаторни механизми примарно се активни навечер и затоа производот е најефективен за употреба пред спиење, а тоа овозможува слабеење во текот на ноќните часови.

Revuele Slim&Detox - Fat Burner / 200 ml

Слабеење и инстант детоксификација на твоето тело со неодоливата крема, најдобриот избор против масните наслаги на твоето тело. Revuele Slim&Detox - FAT BURNER е најдобриот избор за интензивно слабеење и елиминација на целулитот, СПИЈТЕ и СЛАБЕЈТЕ со Revuele!

 • 600 ден.

Нарачки на телефон: (02) 3218-821

Бесплатна достава за сметка над 900 ден. Редовна цена 50 денари.