-33%

Spirulina (2+1 гратис)

1,230 ден

Погледни сметка

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

49 искуства за Spirulina (2+1 гратис)

5,0
Based on 49 reviews
5 ѕвезди
95%
4 ѕвезди
4%
3 ѕвезди
0%
2 ѕвезди
0%
1 ѕвезда
0%
 1. 5 out of 5

  Vladimir Bozinov (потврден корисник)

  Kapsulite vo najgolem del gi zadovoluvat moite potrebi od vitamini za dnevna upotreba, pokraj Toa dobro gi koristam za vospalitelen proces vo ocite. So Eden zbor kazano odlicen proizvod.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 2. 5 out of 5

  Zorica Ilieva (потврден корисник)

  Najdobar proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 3. 5 out of 5

  АНДРИЈАНА К. (потврден корисник)

  Најдобар производ,го користам повеќе од 3 години,крвната слика ја подобрив многу,продукт кој го препорачувам на сите.Ви благодарам.

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 4. 5 out of 5

  Vesna B. (потврден корисник)

  Odlicna…ja preporacuvam 👍

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 5. 4 out of 5

  Vladimir Bozinov (потврден корисник)

  Dobar produkt, Dobro go podnesuvame nema nus pojavi

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 6. 5 out of 5

  Darko (потврден корисник)

  Odlichno

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 7. 5 out of 5

  Silvana Alachoska (потврден корисник)

  Задоволна сум од вашите производи,квалитетни и имате голем избор.Поздрав

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 8. 5 out of 5

  Vasko Taleski (потврден корисник)

  Sega za sega odlicni

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 9. 5 out of 5

  Vlatko D. (потврден корисник)

  Спрулината е одличен производ поготово за моите родители кој се постари. Им дава виталност, здравје и енергија само после неколку дена користење. Го препорачувам за сите возрасти.

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 10. 5 out of 5

  Bojan Kitanovski (потврден корисник)

  Одличен производ!

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Cancel

Vitamins
Vitamin A – 220000 IU
Vitamin K – 550mcg
Vitamin B1 (Thiamine) – 0.13mg
Vitamin B2 (Riboflavin) – 3mg
Vitamin B3 (Niacin) – 14mg
Vitamin B6 – 0.8mg
Vitamin B12 – 75mcg
Vitamin B5 – 3.9mg
Vitamin B7 (Biotin) – 4.2mg
Vitamin B9 (Folic acid) – 12mg
Vitamin C – 11mg
Vitamin E – 5.4mg
Phytonutrients
B-Carotene – 170mg
Chlorophyll – 955mg
Gamma Linolenic Acid (GLA)- 980mg
Superoxide dismutase (SOD) – 525000UI
Phycocyanin – 126600mg
Zeaxanthin- 66mg
Other cartenoids – 95mg
Proteins
Protein(65%) – 65g
Fatty acids
Omega 3 – 922mg
Omega 6 – 1404mg
Minerals
Calcium- 430mg
Iron – 33mg
Phosphorus – 995mg
Iodine – 33mcg
Mangesium – 305mg
Zinc – 1.3mg
Selenium – 20mcg
Amino Acids
Essential
Histidine – 891mg
Isoleucine – 3135mg
Leucine – 4983mg
Lysine – 2973mg
Methionine – 1287mg
Phenylalanine – 2475mg
Threonine – 2738mg
Tryptophan – 726mg
Valine – 3465mg
Non essential
Alanine – 4059mg
Arginine – 4092mg
Glutamic acid – 9075mg
Glycine – 2838mg
Serine – 2640mg
Proline – 2145mg
Tyrosine – 2277mg

Препорачана доза: Од 8 – 10 таблети дневно, 3 или повеќе таблети пред или по секој главен оброк.
Напомена: Не ја надминувајте препорачаната доза.
Да се чува на ладно и суво место, вон дофат на деца.
Производот не е замена за разновидна и избалансирана исхрана.

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: