-40%

Spirulina (600 таблети)

615 ден 369 ден

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

134 искуства за Spirulina (600 таблети)

 1. 5 out of 5

  Magdalena Georgievska (потврден корисник)

  Spirulinata ja upotrebu vam dolgo vreme. Sodrzi mnogu bitni sostojki potrebni na organizmot. So 8 – 10 tabl. dnevno ste go ovozmozile zdravjeto na vaseto telo

  17 од 18 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 2. 5 out of 5

  Vlatko Siljanoski (потврден корисник)

  Najdobri proizvodi

  10 од 11 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 3. 5 out of 5

  Ana (потврден корисник)

  Extra e,zajakniva imunitet,poveke energija, gi sodrzi site potremni vitamini,minerali….se sto ne mozeme da go konzumirame vo istata kolicina za eden den

  12 од 12 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 4. 5 out of 5

  Gorancho N. (потврден корисник)

  Brzo profesionalno..

  4 од 7 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 5. 5 out of 5

  Todorco Micev (потврден корисник)

  Одличен производ!

  5 од 5 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 6. 5 out of 5

  Tanja (потврден корисник)

  Ги пијам Спирулина краток период, ќе пишам за некое време каков резултат ќе има , но ако судам по тоа што си направив маска за лице од Спирулината и лицето веднаш по остранувањето на маската ми светеше, мислам дека Спирулината ќе биде одлична.

  10 од 10 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 7. 5 out of 5

  Zoran Markovski (потврден корисник)

  Dostavata e brza i na raka . proizvodot e vo originalno pakuvawe. Vi. Blagodaram.

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 8. 5 out of 5

  Goran Todorovski (потврден корисник)

  Odlicno

  3 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 9. 5 out of 5

  Елена (потврден корисник)

  Одлично! Препорачувам

  3 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 10. 5 out of 5

  Demir Ajvazi (потврден корисник)

  Stotuku ja primiv narachkata,a kakva ke bide ke vidime

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 11. 5 out of 5

  Trpe Andonoski (потврден корисник)

  Одлично

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 12. 5 out of 5

  Snezana Cvetanoska (потврден корисник)

  Prekrasen proizvod

  3 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 13. 3 out of 5

  Ana Manevska (потврден корисник)

  Prvpat gi koristam i se nadevam na dobri rezultati

  1 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 14. 4 out of 5

  Vukashin Kirovski (потврден корисник)

  dobri se,vo sekoj slucaj pozitivno deluvaat na se

  3 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 15. 4 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Super

  3 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 16. 5 out of 5

  Darko Nikoloski (потврден корисник)

  Super proizvod

  3 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 17. 5 out of 5

  Goran Nastevski (потврден корисник)

  😘

  3 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 18. 5 out of 5

  Ivana (потврден корисник)

  Одлични се

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 19. 5 out of 5

  Ljupco Angelovski (потврден корисник)

  Pozitivno

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 20. 5 out of 5

  Зорица Тодоровсkа (потврден корисник)

  ги имам и претодно користено, многу сум задоволна

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 21. 5 out of 5

  Dolores Kašuba Petrov (потврден корисник)

  Vi blagodaram Alfalab. Navistina ste ekspeditivni. Mnogu me raduva što pratkata ja dobiv vo soodvetno pakuvanje i navremeno. Vi blagodaram i za odobreniot bonus koj što go dobiv od Vas. Od denes stanuvam Vaš redoven kupuvač i toplo Ve preporacuvam na site koj ke ja posetat Vašata strana.

  5 од 6 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 22. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  👍

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 23. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Super

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 24. 5 out of 5

  Marica Ivanovska (потврден корисник)

  Gi koristam poveke od 3 godini, navistina mi pomagaat vo moeto sekojdnevie.

  2 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 25. 5 out of 5

  Gosevska S. (потврден корисник)

  Sega prv pat go zemam

  Дали мислењето ви помогна?
 26. 5 out of 5

  Ljupce Georgiev (потврден корисник)

  Ok

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 27. 5 out of 5

  Спасе Ѓорѓијовски (потврден корисник)

  Презадоволен сум

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 28. 4 out of 5

  Влатко Шукрески (потврден корисник)

  Многу добри…

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 29. 5 out of 5

  Zuica Pesic (потврден корисник)

  Prezadovolna

  Дали мислењето ви помогна?
 30. 5 out of 5

  Aneta Arizankoska (потврден корисник)

  Го користам долго време и сум задоволна

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 31. 5 out of 5

  Zorica Bocevska (потврден корисник)

  Brza dostava, profesionalen odnos i visok kvalitet na proizvodite

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 32. 5 out of 5

  Вера Талатова (потврден корисник)

  Прв пат ја користам спирулината па времето ќе покаже дали е корисна и колку? Сега за сега вака супер се чувствувам

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 33. 5 out of 5

  Goran N. (потврден корисник)

  Dobro

  Дали мислењето ви помогна?
 34. 5 out of 5

  Elena Ilievska (потврден корисник)

  По препорака земав од Вашата Спирулина, доставата беше навремена, за ефектот ќе видиме 😊

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 35. 5 out of 5

  Igor Risteski (потврден корисник)

  Спирулина користев пред извесен период, па направив една мала пауза и сега повторно ја користам. Целосно сум задоволен од ефектите.

  Дали мислењето ви помогна?
 36. 4 out of 5

  Dimitar Manojloski (потврден корисник)

  Mislam deka ne e vo red onn line proizvodite da se poskapi od proizvodite sto gi imate vo apoteka
  Ako nemame kupon od 30-40% ne se isplaca kupuvanjeto onn line

  6 од 6 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 37. 4 out of 5

  Никола (потврден корисник)

  mn.dobro

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 38. 1 out of 5

  Aneta Lazova (потврден корисник)

  Uste go nemam dobieno!!!

  Дали мислењето ви помогна?
 39. 5 out of 5

  Simona Nikoloska (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
 40. 5 out of 5

  Anka Trajkovska (потврден корисник)

  samo sto pocnav da gi koristam

  Дали мислењето ви помогна?
 41. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  ne sum ja proala seuste

  Дали мислењето ви помогна?
 42. 5 out of 5

  stojanka (потврден корисник)

  Спирулината е нешто што треба да го користи секој. Јас го користам фамилијарно и презадоволни сме, зашто е само добробит за организмот.

  Дали мислењето ви помогна?
 43. 5 out of 5

  Elvis Tanev (потврден корисник)

  Odlicna e za jaknenje na imunitet

  Дали мислењето ви помогна?
 44. 5 out of 5

  Kristina Masevska (потврден корисник)

  Odlicni se

  Дали мислењето ви помогна?
 45. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Gi koristam cesto

  Дали мислењето ви помогна?
 46. 5 out of 5

  Dusko Dimitrovski (потврден корисник)

  одличен препарат

  Дали мислењето ви помогна?
 47. 5 out of 5

  Nadica T. (потврден корисник)

  Неопходни за секого!

  Дали мислењето ви помогна?
 48. 5 out of 5

  Марија (потврден корисник)

  За проблемот мој што ја купив во врска со дигестивен систем е предобра и почна да делува по 1 недела одкако ја користам :), би ја препорачала на секој.

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 49. 5 out of 5

  Mimoza Kostoska (потврден корисник)

  Одлични

  Дали мислењето ви помогна?
 50. 5 out of 5

  Veliche Iloski (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
 51. 5 out of 5

  Јасмина Мишоска (потврден корисник)

  zadovolna

  Дали мислењето ви помогна?
 52. 5 out of 5

  Valentina (потврден корисник)

  Ja koristime celo semejstvo – imame super imunitet

  Дали мислењето ви помогна?
 53. 5 out of 5

  Violeta Bubalo (потврден корисник)

  Site proizvodi se dobri

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 54. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  задоволна,добра опција за попуст!

  Дали мислењето ви помогна?
 55. 5 out of 5

  Jana Niceska (потврден корисник)

  Многу сум задоволна и од производите и брзата испорака !

  Дали мислењето ви помогна?
 56. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Одлини се, ги земам подолг период, немам настинато.

  Дали мислењето ви помогна?
 57. 5 out of 5

  Blagoj Glushkov (потврден корисник)

  Mnogu ubavo se cuvstvuvam

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 58. 3 out of 5

  Biljana Petrova (потврден корисник)

  Nisto ne se oseka vo podobruvanje pri samoto komzumiranje.

  Дали мислењето ви помогна?
 59. 5 out of 5

  igor (потврден корисник)

  So zadovolstvo go preporacuvam top proizvod!

  Дали мислењето ви помогна?
 60. 5 out of 5

  Aleksandra B. (потврден корисник)

  Prezadovolni sme, gi koristime cela fam. I kaj sekoj ima pridobivki a posebno kaj decata za podobruvajne na imunitetot

  Дали мислењето ви помогна?
 61. 5 out of 5

  Marjan Naumov (потврден корисник)

  Odlicni

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 62. 5 out of 5

  Natasa Raseva (потврден корисник)

  Zadovolna

  Дали мислењето ви помогна?
 63. 5 out of 5

  Radmila Leova (потврден корисник)

  super proizvod od koga go koristam imunitetot i krvnata slika mi se super

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 64. 5 out of 5

  Beti (потврден корисник)

  Pristojna cena, dobar kvalitet

  Дали мислењето ви помогна?
 65. 5 out of 5

  Elena Cvetanovska (потврден корисник)

  Најдобри, ги користам, веќе долго време👌

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 66. 5 out of 5

  Violetka Goshevska (потврден корисник)

  Ok

  Дали мислењето ви помогна?
 67. 5 out of 5

  biljana salamovska (потврден корисник)

  Mladost .svezina .energija

  Дали мислењето ви помогна?
 68. 5 out of 5

  Trpe Andonoski (потврден корисник)

  Odlicni se

  Дали мислењето ви помогна?
 69. 4 out of 5

  Goran Mojsovski (потврден корисник)

  Спирулина спирулина баш си фина

  Дали мислењето ви помогна?
 70. 1 out of 5

  Zoran Inovski (потврден корисник)

  Seuste ne mozam da ocenam

  Дали мислењето ви помогна?
 71. 5 out of 5

  Natasa N. (потврден корисник)

  odlichno

  Дали мислењето ви помогна?
 72. 4 out of 5

  Monika Mitevska (потврден корисник)

  Супер

  Дали мислењето ви помогна?
 73. 5 out of 5

  Николина (потврден корисник)

  Придобивките од редовната употреба се многу, но еве неколку од лично искуство – повеќе енергија, регулиран метаболизам, стабилен крвен притисок, полесни ПМС симптоми, поздрава кожа…

  Дали мислењето ви помогна?
 74. 1 out of 5

  Lazar Kostovski (потврден корисник)

  Nikoj ne me iskontaktira i ne mi isporaca nisto od toa sto poracav a izminaa 20 dena

  Дали мислењето ви помогна?
 75. 5 out of 5

  Marica Ivanovska (потврден корисник)

  Gi koristam redovno veke nekolku godini i se navistina kvaliteten i dostapen proizvod.

  Дали мислењето ви помогна?
 76. 5 out of 5

  Mare A. (потврден корисник)

  Супер се. Проверени и потврдени во квалитетот со долгорочно консумирање и искуство.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 77. 5 out of 5

  Simeon Markovski (потврден корисник)

  Odlicna

  Дали мислењето ви помогна?
 78. 5 out of 5

  Bozana Krstic (потврден корисник)

  Odlicno

  Дали мислењето ви помогна?
 79. 5 out of 5

  Јоана Манојловска (потврден корисник)

  Одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
 80. 5 out of 5

  Иван Ристевски (потврден корисник)

  Одлично.

  Дали мислењето ви помогна?
 81. 3 out of 5

  Олга (потврден корисник)

  Соработката за нарачка и цената супер. А ефект од витамините ќе видиме после користење некое време

  Дали мислењето ви помогна?
 82. 5 out of 5

  Ivana Maksimova (потврден корисник)

  Super se

  Дали мислењето ви помогна?
 83. 5 out of 5

  Sonja (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
 84. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Спирулината е супер додаток има доста ензими, аминокиселини, минерали, протеини итн.

  Дали мислењето ви помогна?
 85. 5 out of 5

  Ivana K. (потврден корисник)

  Prekrasen proizvod,so mnogu dostapna cena

  Дали мислењето ви помогна?
 86. 5 out of 5

  Goce Stevanoski (потврден корисник)

  5+

  Дали мислењето ви помогна?
 87. 4 out of 5

  Vukashin Kirovski (потврден корисник)

  ne se losi

  Дали мислењето ви помогна?
 88. 5 out of 5

  Miroslav Pavlovski (потврден корисник)

  Super proizvod redovno go koristam pogolema energija imam od spirulinata

  Дали мислењето ви помогна?
 89. 5 out of 5

  Radmila leova (потврден корисник)

  prezadovolna i ke prodolzam da gi koristam odlicni za iminitetot i krvnata slika

  Дали мислењето ви помогна?
 90. 5 out of 5

  Вера Талатова (потврден корисник)

  Многу сум задоволна од овој производ, веднаш ја приметив разликата како ми беше претходно : заморна, омалаксана, со тешкотии се движев и ги обавував секојдневните работи. Откако почнав да го користам овој производ јас сум посвежа и се чувствува живост во мене, имам енергија.

  Дали мислењето ви помогна?
 91. 5 out of 5

  BILJANA SPIRKOVSKA (потврден корисник)

  Podolgo vreme go koristam, mnogu e korisno za organizmot

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 92. 5 out of 5

  Marjan Naumov (потврден корисник)

  Korisni

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 93. 4 out of 5

  Атанас (потврден корисник)

  Добар производ со прифатлива цена

  Дали мислењето ви помогна?
 94. 5 out of 5

  Elena (потврден корисник)

  одлични се

  Дали мислењето ви помогна?
 95. 5 out of 5

  Тони Ташов (потврден корисник)

  Супер

  Дали мислењето ви помогна?
 96. 5 out of 5

  Марија С. (потврден корисник)

  Прекрасен извор на енергија!!

  Дали мислењето ви помогна?
 97. 5 out of 5

  Ивона Е. (потврден корисник)

  и претходно ги имам користено, предобри се

  Дали мислењето ви помогна?
 98. 5 out of 5

  Ленче Костадинова (потврден корисник)

  Нешто најдобро и доста ефикасно. Но бара редовно консумирање.

  Дали мислењето ви помогна?
 99. 5 out of 5

  Nikola Toplev (потврден корисник)

  Odlicni se…

  Дали мислењето ви помогна?
 100. 5 out of 5

  Лидија Јовановска (потврден корисник)

  Одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
 101. 5 out of 5

  Билјана М. (потврден корисник)

  Презадоволна сум! Топ производ, кој што ги содржи сите витамини, минерали и антиоксиданси кои ми се потребни! Не можам да си го замислам денот без Спирулина.

  Дали мислењето ви помогна?
 102. 5 out of 5

  Kristina (потврден корисник)

  Квалитетен производ и квалитетна услуга!

  Дали мислењето ви помогна?
 103. 5 out of 5

  Blagojka (потврден корисник)

  За енергија

  Дали мислењето ви помогна?
 104. 5 out of 5

  Igor Ognenov (потврден корисник)

  Витамини за сите возрасти

  Дали мислењето ви помогна?
 105. 5 out of 5

  Кристина Георгиевска (потврден корисник)

  Одличен производ кој не прави тегоби

  Дали мислењето ви помогна?
 106. 5 out of 5

  Билјана (потврден корисник)

  Убав и ненанаметлив пристап од Вас,одличен производ,брза и евтина испорака.Само така продолжете

  Дали мислењето ви помогна?
 107. 5 out of 5

  Стојанка (потврден корисник)

  Добар производ го користиме сите во семејствето за јакнење на имумитетот.

  Дали мислењето ви помогна?
 108. 5 out of 5

  Daniela Ladeva (потврден корисник)

  Prezadovolna

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 109. 5 out of 5

  Катерина Цаневска (потврден корисник)

  Мислам дека се многу корисен и ефикасен производ. Топло го препорачувам

  Дали мислењето ви помогна?
 110. 5 out of 5

  Emilija Dimovska (потврден корисник)

  Одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
 111. 5 out of 5

  Igor Simeonov (потврден корисник)

  mnogu dobri i eftini

  Дали мислењето ви помогна?
 112. 5 out of 5

  Marinela (потврден корисник)

  Najdobri

  Дали мислењето ви помогна?
 113. 5 out of 5

  Igor Simeonov (потврден корисник)

  Super e

  Дали мислењето ви помогна?
 114. 4 out of 5

  Gjorgi M. (потврден корисник)

  Neznam kolkava e koncentracijata

  Дали мислењето ви помогна?
 115. 5 out of 5

  Aco (потврден корисник)

  Super proizvod prezadovolen sum

  Дали мислењето ви помогна?
 116. 5 out of 5

  MARIJA Stefanoska (потврден корисник)

  Odlicni ste, taka prodolzete, ve preporacuvam nasekade!

  Дали мислењето ви помогна?
 117. 5 out of 5

  Ljubica Jakimovska Naumovska (потврден корисник)

  Редовно ги користиме во семејството. Само пофалби.

  Дали мислењето ви помогна?
 118. 5 out of 5

  Silvana J. (потврден корисник)

  Odlicna e ,dava energija,ja preporacuvam!

  Дали мислењето ви помогна?
 119. 5 out of 5

  Igor Simonov (потврден корисник)

  Mnogu zadovolen

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 120. 5 out of 5

  Aleksandra Stojanovska (потврден корисник)

  Predobar proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
 121. 5 out of 5

  Vlatko P. (потврден корисник)

  Spirulinata ja koristime dolgo vreme i srdecno ja preporacuvam

  Дали мислењето ви помогна?
 122. 5 out of 5

  Aleksandar Jovanovski (потврден корисник)

  Top produkt.

  Дали мислењето ви помогна?
 123. 5 out of 5

  Marjan Blagoevski (потврден корисник)

  Odlicni

  Дали мислењето ви помогна?
 124. 5 out of 5

  Katerina Krstova (потврден корисник)

  Одлични!

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 125. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Супер е

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 126. 5 out of 5

  Јасмина Коруноска (потврден корисник)

  Спирулината ја купувам секоја зима и ја употребувам од октомври до март-април, ја користи целото мое семејство повеќе од 5 години.Користете ја,навистина има ефект.😀

  Дали мислењето ви помогна?
 127. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Odlicno

  Дали мислењето ви помогна?
 128. 5 out of 5

  Makedonka Jankovik (потврден корисник)

  Odlicno iskustvo, zadivolni od spirulina:)

  Дали мислењето ви помогна?
 129. 5 out of 5

  Maja Dimitrova (потврден корисник)

  Odlicni ste

  Дали мислењето ви помогна?
 130. 5 out of 5

  Tatjana Stefanovska (потврден корисник)

  Odlicna cena

  Дали мислењето ви помогна?
 131. 5 out of 5

  Igor Ognenov (потврден корисник)

  Kvaliteten proizvod po mnogu pristupacna cena.

  Дали мислењето ви помогна?
 132. 5 out of 5

  Bozana Krstic (потврден корисник)

  Odlicni se vasite proizvodi , zadovolna sum i od moznostite za popustite sto gi imate.

  Дали мислењето ви помогна?
 133. 5 out of 5

  Goce Stoilovski (потврден корисник)

  Одлично

  Дали мислењето ви помогна?
 134. 5 out of 5

  Лидија Грашеска (потврден корисник)

  Odlicni ste! Koristam spirulina i polna sum energija!

  Дали мислењето ви помогна?

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Vitamins
Vitamin A – 220000 IU
Vitamin K – 550mcg
Vitamin B1 (Thiamine) – 0.13mg
Vitamin B2 (Riboflavin) – 3mg
Vitamin B3 (Niacin) – 14mg
Vitamin B6 – 0.8mg
Vitamin B12 – 75mcg
Vitamin B5 – 3.9mg
Vitamin B7 (Biotin) – 4.2mg
Vitamin B9 (Folic acid) – 12mg
Vitamin C – 11mg
Vitamin E – 5.4mg
Phytonutrients
B-Carotene – 170mg
Chlorophyll – 955mg
Gamma Linolenic Acid (GLA)- 980mg
Superoxide dismutase (SOD) – 525000UI
Phycocyanin – 126600mg
Zeaxanthin- 66mg
Other cartenoids – 95mg
Proteins
Protein(65%) – 65g
Fatty acids
Omega 3 – 922mg
Omega 6 – 1404mg
Minerals
Calcium- 430mg
Iron – 33mg
Phosphorus – 995mg
Iodine – 33mcg
Mangesium – 305mg
Zinc – 1.3mg
Selenium – 20mcg
Amino Acids
Essential
Histidine – 891mg
Isoleucine – 3135mg
Leucine – 4983mg
Lysine – 2973mg
Methionine – 1287mg
Phenylalanine – 2475mg
Threonine – 2738mg
Tryptophan – 726mg
Valine – 3465mg
Non essential
Alanine – 4059mg
Arginine – 4092mg
Glutamic acid – 9075mg
Glycine – 2838mg
Serine – 2640mg
Proline – 2145mg
Tyrosine – 2277mg

Препорачана доза: Од 8 – 10 таблети дневно, 3 или повеќе таблети пред или по секој главен оброк.
Напомена: Не ја надминувајте препорачаната доза.
Да се чува на ладно и суво место, вон дофат на деца.
Производот не е замена за разновидна и избалансирана исхрана.

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: