Spirulina (600 таблети)

615 ден

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

400 искуства за Spirulina (600 таблети)

4,9
Based on 400 reviews
Showing 20 of 400 reviews (4 star). See all 400 reviews
 1. 5 out of 5

  Kostadin Chokov (потврден корисник)

  Одлично

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 2. 5 out of 5

  Sofija Gavriloska (потврден корисник)

  Super proizvod. Isporaka brza i korekten odnos na vrabotenite.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 3. 5 out of 5

  Панче (потврден корисник)

  Не се колебајте, земете спирулина, многу сум задоволен

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 4. 5 out of 5

  Gabriela Stefanovska (потврден корисник)

  Spirulinata ja koristam povece od 3 godini i sum mnogu zadovolna me stiti od sekakvi bolesti i imunitetot mi e super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 5. 5 out of 5

  Христијан Сиљановски (потврден корисник)

  Брза испорака и голема професионалност. Спирулината е супер! Топло ви препорачувам да си нарачате.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 6. 5 out of 5

  Sandra (потврден корисник)

  Dolgo vreme gi koristam i sum prezadovolna

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 7. 5 out of 5

  Dejan S. (потврден корисник)

  Mnogu dobar proizvod, go preporacuvam na site, celosno priroden, za site vozrasti, golema podrska na organizmot i imunitetot.
  Go koristam veke povekje od edna godina i sum prezadovolen

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 8. 5 out of 5

  СОФИЈА ЌИРОВА (потврден корисник)

  Одлични

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 9. 5 out of 5

  Наташа К. (потврден корисник)

  Одличен производ! Топла препорака за сите кои имаат проблем со анемија!

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 10. 5 out of 5

  Nebojsa Jovanovic (потврден корисник)

  Сега почнавме со користење Испорака добра

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Cancel

Vitamins
Vitamin A – 220000 IU
Vitamin K – 550mcg
Vitamin B1 (Thiamine) – 0.13mg
Vitamin B2 (Riboflavin) – 3mg
Vitamin B3 (Niacin) – 14mg
Vitamin B6 – 0.8mg
Vitamin B12 – 75mcg
Vitamin B5 – 3.9mg
Vitamin B7 (Biotin) – 4.2mg
Vitamin B9 (Folic acid) – 12mg
Vitamin C – 11mg
Vitamin E – 5.4mg
Phytonutrients
B-Carotene – 170mg
Chlorophyll – 955mg
Gamma Linolenic Acid (GLA)- 980mg
Superoxide dismutase (SOD) – 525000UI
Phycocyanin – 126600mg
Zeaxanthin- 66mg
Other cartenoids – 95mg
Proteins
Protein(65%) – 65g
Fatty acids
Omega 3 – 922mg
Omega 6 – 1404mg
Minerals
Calcium- 430mg
Iron – 33mg
Phosphorus – 995mg
Iodine – 33mcg
Mangesium – 305mg
Zinc – 1.3mg
Selenium – 20mcg
Amino Acids
Essential
Histidine – 891mg
Isoleucine – 3135mg
Leucine – 4983mg
Lysine – 2973mg
Methionine – 1287mg
Phenylalanine – 2475mg
Threonine – 2738mg
Tryptophan – 726mg
Valine – 3465mg
Non essential
Alanine – 4059mg
Arginine – 4092mg
Glutamic acid – 9075mg
Glycine – 2838mg
Serine – 2640mg
Proline – 2145mg
Tyrosine – 2277mg

Препорачана доза: Од 8 – 10 таблети дневно, 3 или повеќе таблети пред или по секој главен оброк.
Напомена: Не ја надминувајте препорачаната доза.
Да се чува на ладно и суво место, вон дофат на деца.
Производот не е замена за разновидна и избалансирана исхрана.

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: