Serrapeptase Forte

650 ден

Опис

Dr.Viton Serrapeptase forte е додаток на исхраната кој го содржи протеолитичкиот ензим серапептаза.

 

Корисниците исто така ги користат следниве производи: San Sebastian – Куркума (Turmeric), Dr. Viton – Movens Крема

Производот може да нарачате ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

Или на телефонскиот број: 02 3218 821

(Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот)

Производот може да Ви биде доставен на адреса со брза пошта!

Критики

There are no reviews yet

Add a review
Currently, we are not accepting new reviews
  • Активни состојкиВо 1 капсула%НРВ
    Ензим серапептаза54,5 mg

    (120.000 IU)

    *НРВ нутритивна референтна вредност

    Состојки: средство за зголемување волумен: микрокристална целулоза, ензим серапептаза (2.200 IU/mg), средства против згрутчување: магнезиум стеарат и силициум диоксид, капсула: желатин, боја: калциум карбонат.

*Капсулата на Dr. Viton – Serrapeptase е изработена од говедски желатин

Начин на употреба: Возрасни: 1 капсула дневно, 1 час пред оброк или 2 часа по оброк.

Напомена: Додатоците на исхраната не се замена за здрава и балансирана исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца.

 Предупредувања: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот не е наменет за трудници, доилки, како и за лица помлади од 18 години. Потребна е претпазливост и претходна консултација со лекар за лица со гастроинтестинални лезии или чиреви, при истовремено земање антикоагуланси и антиинфламаторни лекови, како и ако има потреба од употреба на производот повеќе од 7 дена. Неопходно е да се прекине со употреба најмалку две недели пред оперативен зафат. Во случај на алергиска реакција, неопходно е да престанете да го користите производот и да се консултирате со лекар.

Начин на чување: Да се чува во оригиналното пакување, на суво и темно место, на температура до 25°C.