Сет од серуми (за подарок)

1,167 ден

Сет од трите серуми на Dr. Viton од по 10 мл за комплетна нега на кожата на лицето

Погледни кошничка

Опис

Уникатен сет составен од 3-те култни серуми на Dr. Viton

Dr. Viton – Vitamin C Serum за утринско освежување на лицето

Dr. Viton – Hyaluronic Acid Serum за целодневна хидратација

Dr. Viton – Retinox Serum за ноќна регенерација на кожата

Серумите доаѓаат во лимитирано издание од по 10 мл, спаковани во премиум паковање.

Подарете убавина – на себе и на најважните дами во вашиот живот.

Стасајте до свежина, младост и рамномерен тен со секоја капка од Dr. Viton Триото за нега.

Производот може да го нарачате САМО ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

24 прегледи за Сет од серуми (за подарок)

1-5 of 24 reviews
 1. Одлични производи. Има резултати.

 2. Одличен

 3. Производите се навистина ефикасни

 4. Serumite see mnogu dobri ima nedela dena sto gi koristam i ima vidlivi rezultati fala ❤️

 5. 5+

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Cancel

Активни Состојки во Dr. Viton – Vitamin C Serum:

 • Витамин Ц
 • Органска хијалуронска киселина
 • Колаген
 • Органска Алое Вера
 • Витамин Е
 • Масло од јојоба
 • Ферулинска киселина
 • МСМ
 • Л-Аргинин

Активни Состојки во Dr. Viton – Hyaluronic Acid Serum

 • Хијалуронска киселина
 • Органско Алое Вера
 • Органско масло од јојоба
 • Витамин Ц
 • Витамин Е
 • Див зелен чај
 • Вештерска леска
 • Ретинол
 • Есенцијално масло од гераниум

Активни Состојки во Dr. Viton – Retinox Serum

 • Ретинол 2,5 %
 • Хијалуронска киселина
 • Екстракт од органска Готу кола
 • Екстракт од органски Зелен Чај
 • Органско масло од Јојоба

Dr. Viton – Vitamin C Serum – Начин на употреба

Со врвовите на прстите, нанесете мала количина од серумот на претходно исчистено лице, врат и деколте. Препорачливо да се нанесува наутро во комбинација со СПФ.

Dr. Viton – Hyaluronic Acid Serum – Начин на употреба

Со врвовите на прстите, нанесете неколку капки од серумот на влажна кожа. Серумот се нанесува на лицето, вратот и деколтето. Препорачливо за употреба во текот на целиот ден.

Dr. Viton – Retinox Serum – Начин на употреба

Со врвовите на прстите нанесете мала количина од серумот на претходно исчистено лице, врат и деколте. Нанесувајте го серумот исклучително навечер. Ако користите ретинол за прв пат, нанесувајте секоја втора ноќ во рок од 2 недели. Следете како се однесува кожата, па зачестете секоја вечер.

Претпазливост и предупредувања:

Серумите се наменети само за надворешна употреба. Во случај на иритација/црвенило, прекинете со употреба. За време на бременост и доење, пред употреба консултирајте се со фармацевт.

Пакување:

3 серуми х 10 мл. Спакувани во картонска кутија со внатрешно упатство за употреба.

Вие исто така би сакале…