Apple Stem Cell Serum

Apple Stem Cell Serum

890 ден

Availability: In stock

Опис

МОЌЕН РЕГЕНЕРАТИВЕН СЕРУМ

Dr. Viton SWISS APPLE Stem Cell СЕРУМ содржи активни биолошки состојки кои ќе ја зголемат продукцијата на матични клетки на кожата и ќе ја заштитат Вашата кожа од предвемено стареење благодарение на активната дневна регенерација.

Dr. Viton SWISS APPLE Stem Cell ги намалуваат брчките со што стимулира продукција на колаген и стумулира синтеза на еластинот за добивање на младешки изглед. Овој природен регенерирачки серум го одржува младешкиот сјај, енергија и изглед на вашата кожа.

Матични клетки од реткото швајцарско јаболко се главната тајна на овој серум се богати со епигенетични фактори и метаболити кои го пролонгираат животот на човечките кожни ќелии.

Комбинацијата на протеини, фитонутритиенти и биоактивни состојки ја забрзуваат целуларната продукција и ја штитат Вашата кожа од надворешни и УВ зраци; им помагаат на кожните ќелии во одржување на нивниот капацитет за создавање ново ткиво без токсични и опасни материи. Природен серум кој е совршен додаток во вашата дневна подмладувачка рутина за нега на Вашата кожа.

Dr.Viton Swiss Apple Stem Cell регенеративен серум за лице е збогатен со органска Хијалуронска киселина која ja прави кожата неодоливо мека; Витамин Е кој е еден од најмоќните антиоксиданси познат како „витаминот на убавината“; Органска Алое Вера која е добро позната по своите смирувачки ефекти на кожата и го подобрува обновувањето на природните клетки, ја подобрува текстурата и еластичноста, така што кожата е поцврста, еластична и прозрачна; Ретинол (природно изведен од витаминот А) кој помага да се намали појавата на фини линии и длабоки брчки; див Зелен чај кој е одличен за хидратација на кожата.

Најдобрата регенерација за вашата кожа
Обновување на ДНК-та на кожата
Ја подмладува кожата и и дава енергија
Го зголемува производството на матични клетки
Го успорува стареењето
Ја заштитува кожата од надворешните штетни влијанија

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

8 искуства за Apple Stem Cell Serum

5 ѕвезди
87%
4 ѕвезди
0%
3 ѕвезди
12%
2 ѕвезди
0%
1 ѕвезда
0%
 1. 5 out of 5

  Hristina Vasileva (потврден корисник)

  Prekrasni proizvodi i brza dostava

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 2. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Brza isporaka.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 3. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Odlicni

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 4. 5 out of 5

  ivana (потврден корисник)

  Прекрасен серум,особено по утринско чистење на лицето

  Дали мислењето ви помогна?
 5. 5 out of 5

  Ankica Ardzelieva (потврден корисник)

  Овој производ го чекам да ми го испорачате, верувам дека е исто добар како и серумот витамин Ц кој го користам долго време.

  Дали мислењето ви помогна?
 6. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Ok

  Дали мислењето ви помогна?
 7. 3 out of 5

  Nevenka M. (потврден корисник)

  Чекав цела недела за достава! Ве молам во иднина поработете на вашата експедотивност.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 8. 5 out of 5

  Билјана (потврден корисник)

  производ кој помага во одржување на здрав и негуван изглед на кажата

  Дали мислењето ви помогна?

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Матични клетки од Јаболко
Хијалуронска киселина
Вештерска леска
Органско Алое Вера
Витамин Е
Витамин Ц
Див зелен чај
Етерично масло од гераниум
Ретинол
Органско масло од Јојоба
Метилсулфонилметан
Аргирелин

Начин на употреба: Измијте го лицето и со тапкање исушете ја кожата. Доколку користите тонер, прво аплицирајте го тонерот. Со врвовите на прстите нанесете мала количина од серумот на целото лице, вратот и деколтето. Почекајте да се исуши, потоа нанесете хидратантна крема. Може да се користи дневно, преку ден или навечер.

Претпазливост и предупредувања:
Само за надворешна употреба. Прекинете со употреба доколку се појави црвенило или иритација на кожата. Да се чува подалеку од дофат на деца, на ладно и суво место. За време на бременост и доење пред употреба консултирајте се со фармацевт поради пречуствителноста на кожата во тој период.

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: