Apple Stem Cell Serum

Apple Stem Cell Serum

890 ден

Опис

МОЌЕН РЕГЕНЕРАТИВЕН СЕРУМ

Dr. Viton SWISS APPLE Stem Cell СЕРУМ содржи активни биолошки состојки кои ќе ја зголемат продукцијата на матични клетки на кожата и ќе ја заштитат Вашата кожа од предвемено стареење благодарение на активната дневна регенерација.

Dr. Viton SWISS APPLE Stem Cell ги намалуваат брчките со што стимулира продукција на колаген и стумулира синтеза на еластинот за добивање на младешки изглед. Овој природен регенерирачки серум го одржува младешкиот сјај, енергија и изглед на вашата кожа.

Матични клетки од реткото швајцарско јаболко се главната тајна на овој серум се богати со епигенетични фактори и метаболити кои го пролонгираат животот на човечките кожни ќелии.

Комбинацијата на протеини, фитонутритиенти и биоактивни состојки ја забрзуваат целуларната продукција и ја штитат Вашата кожа од надворешни и УВ зраци; им помагаат на кожните ќелии во одржување на нивниот капацитет за создавање ново ткиво без токсични и опасни материи. Природен серум кој е совршен додаток во вашата дневна подмладувачка рутина за нега на Вашата кожа.

Dr.Viton Swiss Apple Stem Cell регенеративен серум за лице е збогатен со органска Хијалуронска киселина која ja прави кожата неодоливо мека; Витамин Е кој е еден од најмоќните антиоксиданси познат како „витаминот на убавината“; Органска Алое Вера која е добро позната по своите смирувачки ефекти на кожата и го подобрува обновувањето на природните клетки, ја подобрува текстурата и еластичноста, така што кожата е поцврста, еластична и прозрачна; Ретинол (природно изведен од витаминот А) кој помага да се намали појавата на фини линии и длабоки брчки; див Зелен чај кој е одличен за хидратација на кожата.

Најдобрата регенерација за вашата кожа
Обновување на ДНК-та на кожата
Ја подмладува кожата и и дава енергија
Го зголемува производството на матични клетки
Го успорува стареењето
Ја заштитува кожата од надворешните штетни влијанија

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

Матични клетки од Јаболко
Хијалуронска киселина
Вештерска леска
Органско Алое Вера
Витамин Е
Витамин Ц
Див зелен чај
Етерично масло од гераниум
Ретинол
Органско масло од Јојоба
Метилсулфонилметан
Аргирелин

Начин на употреба: Измијте го лицето и со тапкање исушете ја кожата. Доколку користите тонер, прво аплицирајте го тонерот. Со врвовите на прстите нанесете мала количина од серумот на целото лице, вратот и деколтето. Почекајте да се исуши, потоа нанесете хидратантна крема. Може да се користи дневно, преку ден или навечер.

Претпазливост и предупредувања:
Само за надворешна употреба. Прекинете со употреба доколку се појави црвенило или иритација на кожата. Да се чува подалеку од дофат на деца, на ладно и суво место. За време на бременост и доење пред употреба консултирајте се со фармацевт поради пречуствителноста на кожата во тој период.

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: