Triptogen

688 ден

Dr. Viton – Triptogen е додаток на исхраната кој содржи Л-триптофан и екстракти од родиола и шисандра за подобрување на состојбата на умот и нормална психолошка функција.

Опис

Dr. Viton – Triptogen е додаток на исхраната кој содржи Л-триптофан и екстракти од родиола и шисандра за подобрување на состојбата на умот и нормална психолошка функција.

Екстрактот од Родиола придонесува за одржување на нормална состојба на умот и оптимална менталнo-когнитивна активност.

Екстрактот од шисандра ја подржува менталната благосостојба.

Пантотенската киселина, витаминот Б6, биотинот и магнезиумот придонесуваат за нормален енергетски метаболизам.

Пантотенската киселина, витаминот Б6, фолната киселина и магнезиумот придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста.

Витаминот Б6, магнезиумот, биотинот и фолната киселина придонесуваат за нормална психолошка состојба.

 

 

10 прегледи за Triptogen

4,7
Based on 10 reviews
1-5 од 10 мислења
  1. 5

  2. Mnogu smiruvacko dejstvo i napliv na energija

  3. Скоро месец дена го користам. Треба малку време за да се почувствуваат ефектите.

  4. Narackata stigna brzo,proizvodot e super

  5. Odlicno, ke prodolzam da gi pijam

Add a review
Currently, we are not accepting new reviews
Активни состојки:во 1 капсулa (% ПДВ*)
Л-триптофан160 mg
Родиола (Rhodiola rosea) екстракт100mg
Шисандра (Schisandra chinensis) екстракт37 mg
Пантотенска киселина (Д-калциум пантотенат)3 mg (50%)
Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид)0,7 mg (50%)
Биотин (Д-биотин)25 mcg (50%)
Фолна киселина (птероилмоноглутаминска киселина)100 mcg (50%)
Магнезиум (магнезиум цитрат)60 mg (16%)

 

*Препорачан дневен внес

Неактивни состојки: магнезиум стеарат, капсула – говедски желатин и цинк оксид.

Начин на употреба:

Препорачана дневна доза за возрасни е една (1) капсула.

Предупредување:

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да се чува на ладно и суво место, подалеку од дофат на деца. Производот не е замена за здрава и балансирана исхрана. Пред конзумирање на суплементот консултирајте се со лекар или фармацевт.

Производот ќе го најдете во аптеките на: Зегин, Еурофарм, Виа Фарм, Плус Фарма, Бети, ДНА Анни Фарм, како и сите подобро снабдени аптеки.

Може да нарачате ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

Или на телефонскиот број: 02 3218 821

(Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот)

Производот може да Ви биде доставен на адреса со брза пошта!