Vitamin – C Eye Mask

120 ден

Погледни кошничка

Опис

Кога станува збор за нега на кожата, една состојка која е клучна за нејзиното здравје, едрост, затегнатост и чистота е витаминот Ц. Станува збор за витамин кој ја “вооржува“ кожата против надворешни и внатрешни штетни влијанија.

Што му прави витаминот Ц на твојата кожа, особено на делот околу очите? Пред се, ја прави поблескава и за момент ја прави да изгледа поодморна и затегната. Редовното користење на овој вид на маска за околу очи резултира со изедначен тен на кожата, што е посебно добро ако сте склони кон хиперпигментација и почнале да ви се јавуваат “возрасни дамки“. Освен тоа, витаминот Ц во маската делува и на брчките. Ја намалува видливоста на брчките и тенките линии и што е најважно, го намалува степенот на природно губење на колагенот.

Кои се придобивките од редовно користење на Dr. Viton Vitamin – C Eye Mask

 • Нуди активен третман за делот околу очите
 • Ги намалува брчките околу очите
 • Ја измазнува кожата и ја прави нежна и свиленкаста
 • Концентратот на витамин Ц го засилува производството на колаген
 • Ја хидрира кожата околу очите
 • Ги брише темните кругови од подочниците и заморот
 • Ја тонизира и зацврстува кожата

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

177 прегледи за Vitamin – C Eye Mask

 1. 5 помалку од 5

  Iva G. (потврден сопственик)

  Odlichni se 🙂

 2. 5 помалку од 5

  Mirjana P. (потврден сопственик)

  Odlicni se, gi koristam nekolku godini i mnogu sum zadovolna.

 3. 5 помалку од 5

  Софија Глическа (потврден сопственик)

  За темни подочници е лек.

 4. 5 помалку од 5

  Natasha (потврден сопственик)

  Prekrasna maska, so osvezuvacki efekt

 5. 5 помалку од 5

  Кристина (потврден сопственик)

  Најубаво освежување за подочниците

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Cancel

Витамин Ц
Органска хијалуронска киселина
Колаген
Органска алое вера
Витамин Е
Масло од јојоба
Ферулинска киселина
МСМ
Л-аргинин
Глицерин
Феноксиетанол
Етил хексил глицерин

Начин на употреба:
1. Измијте го лицето и избришете го.
2. Извадете ги падовите од заштитното пакување
3. Аплицирајте ги под очите
4. Оставате ги да делуваат 15 минути

Претпазливост и предупредувања: Само за надворешна употреба. Прекинете со употреба доколку се појави црвенило или иритација на кожата. Да се чува подалеку од дофат на деца, на ладно и суво место. За време на бременост и доење пред употреба консултирајте се со фармацевт поради пречуствителноста на кожата во тој период.