-34%

Vitamin C Serum + Clinox

590 ден

Availability: Нема на залиха

Опис

Dr. Viton – Vitamin C Serum

 • Го промовира производството на колаген<
 • Го штити лицето од штетните УВА и УВБ зраци
 • Ги намалува темните кругови и подочници околу очите
 • Го забрзува заздравувањето на кожата
 • Ја подобрува хидратацијата на кожата

Dr. Viton – Clinox e eфикасно средство за дезинфекција на телефон кое лесно се распрснува на самиот екран и чистењето со микрофибер кутијата на CLINOX чистачот, нуди нежно чистење на чувствителното телефонско стакло, ги привлекува маслата кои се лепат на него од прстите и комплетно ја елиминираат нечистотијата. Притоа, не може да го изгребе или оштети самиот екран.

Бојата на Dr. Viton – Clinox ќе биде по случаен избор!

*За производи на попуст не се засметува дополнителен попуст од купон.

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

155 прегледи за Vitamin C Serum + Clinox

 1. 5 помалку од 5

  Anonymous (потврден сопственик)

  Odlichnen proizvod.
  Dostavata e malku chudna, proizvodite ne se isporachuvaat do vrata, tuku isporachuvachite baraat da se simnesh na parking ili vo blizina.

 2. 5 помалку од 5

  Jelena T (потврден сопственик)

  Serumot e odlichen, osobeno vo kombinacija so hialuron

 3. 5 помалку од 5

  Kristina Markovic (потврден сопственик)

  Одлично

 4. 5 помалку од 5

  Iva G. (потврден сопственик)

  Edna od moite omileni raboti !

 5. 5 помалку од 5

  Anonymous (потврден сопственик)

  Prezadovolna

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Cancel

Витамин Ц
Органска хијалуронска киселина
Колаген
Органска алое вера
Витамин Е
Масло од јојоба
Ферулинска киселина
МСМ
Л-аргинин
Глицерин
Феноксиетанол
Етил хексил глицерин

Начин на употреба: Измијте го лицето и со тапкање исушете ја кожата. Доколку користите тонер, прво аплицирајте го тонерот. Со врвовите на прстите нанесете мала количина од серумот на целото лице, вратот и деколтето. Почекајте да се исуши, потоа нанесете хидратантна крема. Може да се користи дневно, преку ден или навечер.

Претпазливост и предупредувања:
 Само за надворешна употреба. Прекинете со употреба доколку се појави црвенило или иритација на кожата. Да се чува подалеку од дофат на деца, на ладно и суво место. За време на бременост и доење пред употреба консултирајте се со фармацевт поради пречуствителноста на кожата во тој период.

Вие исто така би сакале…