-52%

Vitamin C Serum + Jade Roller + Black Eye Mask

930 ден

Погледни кошничка

Опис

*За производи на попуст не се засметува дополнителен попуст од купон.

Нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

27 прегледи за Vitamin C Serum + Jade Roller + Black Eye Mask

 1. 5 помалку од 5

  cece z. (потврден сопственик)

  preubavo

 2. 5 помалку од 5

  Violeta T. (потврден сопственик)

  Serimot vitamin c go koristam podolgo vreme ,prezadovolna sum od istiot i odlicna kombinacija se so jade rolerot . Alfalab ,za Vas imam samo pofalni zborovi,imate odlicni proizvodi so pristapni ceni koi so zadovolstvo gi preporacuvam na molte prijateli , sekogas brza i navremena dostava,professionalci vo sekoj pogled!

 3. 5 помалку од 5

  Сашо (потврден сопственик)

  Производот одличен има ефект по неколку недели ја освежува и омекнува кожата на лицето…супер е…

 4. 5 помалку од 5

  Ljupka (потврден сопственик)

  Zadovolna, proizvodite se kako vo opisot 🙂

 5. 5 помалку од 5

  Anonymous (потврден сопственик)

  Rolerot mi se dopaga.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Cancel

Витамин Ц
Органска хијалуронска киселина
Колаген
Органска алое вера
Витамин Е
Масло од јојоба
Ферулинска киселина
МСМ
Л-аргинин
Глицерин
Феноксиетанол
Етил хексил глицерин

Начин на употреба: Измијте го лицето и со тапкање исушете ја кожата. Доколку користите тонер, прво аплицирајте го тонерот. Со врвовите на прстите нанесете мала количина од серумот на целото лице, вратот и деколтето. Почекајте да се исуши, потоа нанесете хидратантна крема. Може да се користи дневно, преку ден или навечер.

Претпазливост и предупредувања:
 Само за надворешна употреба. Прекинете со употреба доколку се појави црвенило или иритација на кожата. Да се чува подалеку од дофат на деца, на ладно и суво место. За време на бременост и доење пред употреба консултирајте се со фармацевт поради пречуствителноста на кожата во тој период.

Вие исто така би сакале…