-40%

Vitamin C Serum

534 ден

Попустот важи уште:
3Денови02Часови35Минути55Секунди
Погледни сметка

Опис

Го промовира производството на колаген

Една од главните придобивки на овој серум е дека високата концентрација на Dr. Viton – VITAMIN C FACE SERUM помага да се зголеми производството на колаген. Како резултат на тоа, вашето тело може да произведе повеќе колаген, кој може да ви помогне во борбата против брчките и тенките линии на лицето. Како резултат на тоа, ќе имате младешки изглед на кожата, без потреба за скапи и потенцијално ризични козметички третмани.

Го штити лицето од штетните УВА и УВБ зраци

Во прилог на придобивките кои ги нуди во однос на забавување на стареењето, Dr. Viton – VITAMIN C FACE SERUM е одличен за заштита на вашата кожа од оштетување, особено од УВА и УВБ зраците на сонцето. Тоа е затоа што витаминот Ц е антиоксиданс, па тој природно помага да се зајакне вашата кожа. Се разбира, серумот од витаминот Ц не треба да се смета за алтернатива за нанесување на заштитен крем за сончање, но кога се искомбинира со млеко за сончање, овој серум навистина може да направи чудо за вашата кожа.

Ги намалува темните кругови и подочници околу очите

Dr. Viton – VITAMIN C FACE SERUM, исто така, помага дури и во намалувањето на темните круговите под очите и подочниците. Ова е одлично за оние кои се постојано уморни и се обидуваат да ги скријат темните кругови под очите и сакаат да добијат младешки, сјаен и енергичен изглед.

Го забрзува заздравувањето на кожата

Истражувањата исто така покажаа дека високото ниво на Dr. Viton – Vitamin C Serum може да помогне да се забрза процесот на природното заздравување на кожата. Ова го прави идеален за употреба на лицето и други области на кожата, бидејќи се покажува како особено ефективен во лекување на лузни од акни и флеки.

Пигментацијата на кожата се намалува

Ако страдате од црвенило на кожата, појава на темни дамки или други промени во бојата, високо квалитетен серум на Dr. Viton – VITAMIN C FACE SERUM може да биде во можност да ви помогне да го постигнете оној изедначен тон на кожата. Исто така витаминот Ц е одличен за намалување на она црвенило кое се појавува кога сте засрамени. Со само неколку употреби, може да најдете дека ќе имаат повеќе дури и тонот на кожата.

Го задржува младешкиот изглед на кожата

Dr. Viton – VITAMIN C FACE SERUM може да помогне вашата кожа да изгледа помладо на подолг рок, не само преку стимулирање на производството на колаген, но и преку израмнување на тонот на вашата кожа и осветлување вашиот тен.

Ја подобрува хидратацијата на кожата

Ако страдате од сува кожа, Dr. Viton – Vitamin C Serum е нешто кое мора да го имате. Ова е особено точно ако сте се обиделе со користење на навлажнувачи на кожа во минатото, но вашата кожа станувала уште посува и покрута. Со Dr. Viton – Vitamin C Serum, можете да уживате во висока концентрација на витамини кои на вашето тело навистина му требаат за да се подобри целокупната хидратација на кожата.

Витаминот Ц го намалува воспалението

Dr. Viton – VITAMIN C FACE SERUM има способност да го намали воспалението. Серумот со витамин Ц е идеален за луѓе кои имаат тенденција да се разбудат наутро со подуеност околу очите или други области на лицето.

Го забрзува лекувањето од изгорениците

Во прилог на заштитата на кожата од штетата која е предизвикана од сонцето, Dr. Viton – VITAMIN C FACE SERUM, исто така може да биде ефикасен во помош со лекувањето на изгореници. Ова се само некои од многуте придобивки на витаминот Ц во однос на вашата кожа и лицето. Лесно е да се најдат лосиони и креми кои тврдат дека содржат витамин Ц, но важно е да се сфати дека на кожата и треба многу висока концентрација на овој витамин, со цел да се видат резултатите.

Во нашата палета на серуми за лице можете да го пронајдете и Dr. Viton – Hyaluronic Acid Serum.

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

564 искуства за Vitamin C Serum

 1. 5 out of 5

  Julija Jovanovska (потврден корисник)

  Kako pocetnik, moeto iskustvo dosega e pozitivno

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 2. 4 out of 5

  Marija V. (потврден корисник)

  Вит Ц Серумот го порачувам по втор пат но не поради тоа што е ефикасен за изедначување на кожата, хидрирање и измазнување – кај мене лично воопшто немаше никаков ефект ниту подобрување а имам 27 години и немам којзнае колкави брчки па да би било невозможно да се отстранат, но ете.. Настрана од тоа е премногу течен како вода.. Единствена работа поради која сум презадоволна од производот и повторно ќе го купам, е тоа што прави лузните магично да исчезнат.. Впрочем првата нарачка ми беше со единствена цел – а тоа е да покријам лузни од мачка кои година дена се мачев да ги покријам а беа премногу воочливи.. Со само две капки (два дена по една капка) лузните ги снема.. Исто така пофалба за доставата која експресно за еден ден ми ги носи нарачките и за љубезноста на вработените при повик!

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 3. 5 out of 5

  Angela (потврден корисник)

  Sovrsen proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 4. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Прекрасен производ ❤️

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 5. 5 out of 5

  Nade Stojanovska (потврден корисник)

  👍

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 6. 5 out of 5

  Marija M. (потврден корисник)

  Одличен производ 🙂

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 7. 5 out of 5

  Biljana Curcic (потврден корисник)

  Visokokvaliteten proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 8. 5 out of 5

  Andrea (потврден корисник)

  супер е

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 9. 5 out of 5

  Jana (потврден корисник)

  Odlicen proizvod, ja osvezuva i i podmladuva kozata

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 10. 4 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  dobar serum za lice, ne vi treba krema

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Cancel

Витамин Ц
Органска хијалуронска киселина
Колаген
Органска алое вера
Витамин Е
Масло од јојоба
Ферулинска киселина
МСМ
Л-аргинин
Глицерин
Феноксиетанол
Етил хексил глицерин

Начин на употреба: Измијте го лицето и со тапкање исушете ја кожата. Доколку користите тонер, прво аплицирајте го тонерот. Со врвовите на прстите нанесете мала количина од серумот на целото лице, вратот и деколтето. Почекајте да се исуши, потоа нанесете хидратантна крема. Може да се користи дневно, преку ден или навечер.

Претпазливост и предупредувања:
 Само за надворешна употреба. Прекинете со употреба доколку се појави црвенило или иритација на кожата. Да се чува подалеку од дофат на деца, на ладно и суво место. За време на бременост и доење пред употреба консултирајте се со фармацевт поради пречуствителноста на кожата во тој период.

Корисниците кој го користат овој производ исто така користат и:

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: