Dr. Viton - Apple Stem Cell Serum

МОЌЕН РЕГЕНЕРАТИВЕН СЕРУМ

Dr. Viton SWISS APPLE Stem Cell СЕРУМ содржи активни биолошки состојки кои ќе ја зголемат продукцијата на матични клетки на кожата и ќе ја заштитат Вашата кожа од предвемено стареење благодарение на активната дневна регенерација.

Dr. Viton SWISS APPLE Stem Cell ги намалуваат брчките со што стимулира продукција на колаген и стумулира синтеза на еластинот за добивање на младешки изглед. Овој природен регенерирачки серум го одржува младешкиот сјај, енергија и изглед на вашата кожа.

Матични клетки од реткото швајцарско јаболко се главната тајна на овој серум се богати со епигенетични фактори и метаболити кои го пролонгираат животот на човечките кожни ќелии.

Комбинацијата на протеини, фитонутритиенти и биоактивни состојки ја забрзуваат целуларната продукција и ја штитат Вашата кожа од надворешни и УВ зраци; им помагаат на кожните ќелии во одржување на нивниот капацитет за создавање ново ткиво без токсични и опасни материи. Природен серум кој е совршен додаток во вашата дневна подмладувачка рутина за нега на Вашата кожа.

Dr.Viton Swiss Apple Stem Cell регенеративен серум за лице е збогатен со органска Хијалуронска киселина која ja прави кожата неодоливо мека; Витамин Е кој е еден од најмоќните антиоксиданси познат како „витаминот на убавината“; Органска Алое Вера која е добро позната по своите смирувачки ефекти на кожата и го подобрува обновувањето на природните клетки, ја подобрува текстурата и еластичноста, така што кожата е поцврста, еластична и прозрачна; Ретинол (природно изведен од витаминот А) кој помага да се намали појавата на фини линии и длабоки брчки; див Зелен чај кој е одличен за хидратација на кожата.

  • Најдобрата регенерација за вашата кожа
  • Обновување на ДНК-та на кожата
  • Ја подмладува кожата и и дава енергија
  • Го зголемува производството на матични клетки
  • Го успорува стареењето
  • Ја заштитува кожата од надворешните штетни влијанија

Dr. Viton - Apple Stem Cell Serum / 30 мл

Dr. Viton - Apple Stem Cell Serum може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин... во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo - Tinex и сите подобро снабдени аптеки.
Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчете КУПИ ВЕДНАШ

  • 890 ден.

Нарачки на телефон: (02) 3218-821

Бесплатна достава за сметка над 900 ден. Редовна цена 50 денари.